Spotkanie z kulturą Indii

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie Indii. Niektórzy zakochują się w Indiach, inni chcą o nich jak najszybciej zapomnieć. Indie są tak niepowtarzalne i wyjątkowe, że nie można przejść obok nich obojętnie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego podejmiemy próbę przedstawienia, przybliżenia i zapoznania się z doniosłą spuścizną kulturową Indii.

Na początku XXI wieku, w erze globalizacji, konsumpcji i wciąż zagonionego człowieka warto choćby na chwilę przystanąć i zastanowić się nad fenomenem odległych Indii. Kraju, którego prastara cywilizacja przetrwała wiele burz dziejowych i niezmiennie trwa od ponad 4 tysięcy lat. Warto podjąć wysiłek odpowiedzenia sobie na pytania: Z czego wynika ten fenomen Indii? Na jakich podstawach wznosi się gmach niewzruszonej indyjskiej cywilizacji?

Zapraszamy na spotkanie zatytułowane „Fenomen dziedzictwa kulturowego Indii” w najbliższy wtorek, 19 marca 2019 r. o godz. 17:00 do Starego Kina. Wstęp wolny.

Prelegentem będzie Włodzimierz Musiał – rodowity krakowianin, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu. Od kilkunastu lat realizuje swoje pasje jako podróżnik, fotograf i pilot egzotycznych wypraw. Odwiedza odległe kraje, stara się zgłębić ich kulturę, charakter i poznać mieszkańców. Jego ulubionym kontynentem jest Azja, a ukochanym krajem Indie. Od ponad 15 lat do chwili obecnej odbył około 40 wypraw do kraju nad Gangesem i Brahmaputrą. Odkrywanie i pasjonujące zgłębianie Indii trwa nieprzerwanie po dziś dzień. Stale poszerza wiedzę na temat Indii poprzez częste podróże (było ich już ponad 40), jak również poprzez samodzielne studia a także uzupełniające seminaria i kursy m. in. w Instytucie Religioznawstwa UJ. Zagadnienia, które niezmiennie bada to filozofia i kultura Indii oraz bogactwo i oryginalność tradycji, rytuałów, obrzędów wpisanych w kulturę indyjską.

Będąc miłośnikiem Indii postawił sobie za cel popularyzowanie bogactwa kulturowego Indii w Polsce. Nawiązał kontakt m.in. z IPCC – Indyjsko-Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Kultury. Owocem jego intensywnej pracy jest stworzenie multimedialnej prezentacji„Fenomen dziedzictwa kulturowego Indii”, w której w sposób ciekawy, żywy i przystęp ny przedstawia różnorodne osobliwości i niezwykłości indyjskiej kultury, cząstkę jej fenomenu.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x