XXI Międzynarodowa Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej i bieg na orientację już w ten weekend

Zapraszamy do udziału w XXI Międzynarodowej Pielgrzymce Konnej i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej dla Uczenia Pamięci Żołnierzy Polskich – Bohaterów Września 1939 r. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia.

Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej dla uczczenia Pamięci Żołnierzy Polskich – Bohaterów Września 1939 roku jest realizowana w wymiarze Międzynarodowym.

Jak informują organizatorzy można być z koniem, pieszo, zaprzęgiem konnym lub na rowerze. Brak konieczności zapisów i bez jakichkolwiek opłat i działań komercyjnych. Początek o 8:00 w Lanckoronie lub o 9:00 pod Grobkiem Matki Bożej w Brodach – Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymka wyrusza o godzinie 8:00 rano 25 sierpnia 2019r. z Lanckorony. O godz. 8:30 pielgrzyma rusza przez Pieczarówkę dociera do Grobku Matki Bożej w Brodach. Tam o godzinie 9:00 dołączają Pielgrzymi z innych kierunków i uformowana Pielgrzymka wyrusza o godzinie 9:30 na Dróżki Kalwaryjskie.

Po drodze przy kolejnych Kaplicach odbywają się modlitwy i około godziny 12:00 Pielgrzymka dociera do Klasztoru Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Następnie odbędzie się Msza Święta polowa pod Kaplicą IV Wniebowzięcia Matki Bożej w intencji Pamięci o Żołnierzach Polskich – Bohaterach Września 1939 r., oraz błogosławieństwo dla Ludzi i Koni. Później następuje Defilada przez miasto i zakończenie o 15:00 – 15:30

 

Patronat: Klasztor Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Koło byłych Żołnierzy, ich rodzin i przyjaciół 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich.

XXI MIĘDZYNARODOWA PIELGRZYMKA KONNA i ZAPRZĘGÓW KONNYCH

do KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

dla Uczczenia Pamięci Żołnierzy Polskich – Bohaterów Września 1939r.

i MIĘDZYNARODOWY KONNY BIEG NA ORIENTACJĘ W TERENIE

imienia generała broni JÓZEFA HALLERA

Organizator:

21 Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej imienia 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich

 

fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x