VII Dożynkowe Spotkanie Integracyjne w Zebrzydowicach - Konwent Bonifratrów - 6.09.2018 r. - fot. Andrzej Famielec

VIII Dożynkowe Spotkanie Integracyjne u Bonifratrów w Zebrzydowicach – zaproszenie

Konwent Bonifratrów pw. Św. Floriana w Zebrzydowicach, koło Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami na VIII Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się dnia 5 września 2019 r. 

Konwent Bonifratrów pw. Św. Floriana w Zebrzydowicach, koło Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami na VIII Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się dnia 5 września 2019 r. 

Szanowni Państwo!
Konwent Bonifratrów pw. Św. Floriana w Zebrzydowicach, koło Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami na VIII Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się dnia 5 września 2019 r. Jest to cykliczna impreza współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ( PFRON Oddział Małopolski) skierowana do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z terenu województw małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Charakter spotkania nawiązuje do tradycji Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach, gdzie od ponad 400-lat obok działalności na rzecz osób niepełnosprawnych Bracia prowadzą 100-tu hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane. Najnowsza edycja będzie nawiązywała do kultury i zwyczajów górali małopolskich.

Podczas imprezy zaplanowano występ kapeli góralskiej i warsztaty artystyczno-edukacyjne, prezentujące tradycje zbójnickie i ludowe rękodzieło oraz zabawę taneczną podczas muzyki granej za żywo. Jak co roku Dożynkowe Spotkanie Integracyjne będzie miało charakter biesiady, w której najważniejszy element to zespołowa zabawa i wspólne świętowanie przy stole, na którym serwowane będą tradycyjne regionalne potrawy. Przewidziano szereg działań aktywizujących dla Beneficjentów – warsztaty artystyczno-edukacyjne przybliżające tradycje góralskie. W trakcie spotkania odbędzie się również występ kapeli góralskiej, pokaz „Zbójnicka wioska” ukazujący dawne obyczaje zbójeckie tj. : pasowanie na zbójnika, zbójnicki szałas, watrę, grę na trombicie, pokaz wykonywania przedmiotów codziennego użytku ze skóry, itp.

Wstępny ramowy program spotkania
1. Godz. 11:00 – Msza Św. W Kościele Parafialnym w Zebrzydowicach
2. Godz. 12:00 – Przejście Pochodu Dożynkowego na teren Konwentu w Zebrzydowicach
3. Godz. 12:30- Uroczyste otwarcie imprezy
4. Od godz. 13:00
• Wspólna biesiada przy stole połączona z degustacją potraw regionalnych
• Zabawa taneczna z wodzirejem,
• Konkursy, warsztaty artystyczne, występy osób niepełnosprawnych
• Projekcja filmu : „Etiuda Zebrzydowska”” , w którym wystąpili m in. podopieczni Konwentu – Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Dojazd na koszt własny.

Zapraszamy podopiecznych i opiekunów ośrodków dla osób niepełnosprawnych m in, z domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy itp. oraz osoby niepełnosprawne ze środowiska z terenu województw małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Serdecznie zapraszamy.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x