Liderzy Szlachetnej Paczki pilnie poszukiwani w Kalwarii Zebrzydowskiej!

Ruszyła rekrutacja Liderów do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. To właśnie od nich zależy ile potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. Wyślij zgłoszenie, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki w swoim mieście i zmieniaj świat na lepsze.

Ruszyła rekrutacja Liderów do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. To właśnie od nich zależy ile potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. Wyślij zgłoszenie, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki w swoim mieście i zmieniaj świat na lepsze.

SZLACHETNA PACZKA to jeden z najbardziej znanych programów pomocowych w Polsce. Co roku dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w prawdziwej biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Paczki – pomaga dzieciom z problemami przezwyciężyć szkolne trudności i uwierzyć w siebie. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są Liderzy, którzy poprowadzą SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI w swojej lokalnej społeczności.

Kim jest Lider?

– Zadaniem lidera jest całoroczne zarządzanie projektem w miejscu zamieszkania. Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc – tłumaczą organizatorzy. – Poszukiwanych jest wielu liderów, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin.

Co zyskuje Lider?

– To jest w ogóle coś niesamowitego w tym projekcie, że tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał, że wolontariat może tyle dać. Uczymy się bardzo wiele o samych sobie, w czym pomagają spotkania z rodzinami i w rejonie, kiedy razem pracujemy. Poznajemy innych wolontariuszy i dzięki temu dowiadujemy się wielu rzeczy o sobie. Uczymy się rozmawiać z innym człowiekiem, jak mu pomóc i gdzie znajdować płaszczyznę do pomocy. Jak to zrobić mądrze i dobrze. Nauczyłam się również rzeczy bardzo prostych i przydatnych w normalnym życiu, jak zarządzanie swoim czasem i kalendarzem. To dotyczy też interakcji międzyludzkich, kwestii związanych z zarządzaniem ludźmi w rejonie, podziałem zadań.– mówi Magda, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Liderzy PACZKI i AKADEMII stają się prawdziwymi Project Managerami – z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności.  Nowi Liderzy są poszukiwani szczególnie w Twojej miejscowości.

Szukamy ludzi, którzy chcą:

➢ pomagać,

➢ być potrzebni,

➢ zrobić coś, co ma znaczenie,

➢ podzielić się swoimi zasobami,

➢ mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi.

Jak się zgłosić?
  1. Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  2. Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem
  3. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  4. Przyjdź na spotkanie wdrożeniowe
  5. Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać
#DziękiTobie zmienią się historie ludzi w potrzebie!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x