Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, po zapoznaniu się z otrzymanym w dniu dzisiejszym pismem z dnia 7 marca 2019 r. Prokuratury Okręgowej w Krakowie, na podstawie art. 129 pkt f) Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec sędziów piłkarskich Podokręgu Wadowice w Małopolskim Związku Piłki Nożnej: Krzysztofa W., Damiana S. oraz Piotra K. w postaci zakazu prowadzenia meczów piłkarskich do czasu rozpoznania sprawy przez Komisję Dyscyplinarną PZPN.
Zastosowany środek zapobiegawczy ma związek z zarzutami korupcji w piłce nożnej przedstawionymi wyżej wymienionym sędziom piłkarskim w związku z meczami piłki nożnej klasy A organizowanymi przez Podokręg Wadowice Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Postępowaniem wyjaśniającym prowadzonym przez Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN w tej sprawie, objęci są również, działacze klubów sportowych klasy „A” Podokręgu Wadowice, których mecze prowadzili wyżej wskazani sędziowie piłkarscy.
Rzecznik Dyscyplinarny PZPN
Adam Gilarski
[link do artykułu na stronie PZNP]
O korupcji w naszym okręgu pisaliśmy w artykułach: Afera korupcyjna wśród sędziów w Okręgu Wadowickim Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i Oświadczenie Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej Wadowice w sprawie korupcji.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na najbliższej Radzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, ma być poruszana kwestia przeprowadzenia kontroli w klubach dotowanych przez Gminę, a mogących być zamieszanych w tę aferę.
fot. John Hartley
About Author
You may also like
-
„Kolory Kalwarii – Aneri i Wojciech Weissowie” – hołd artystyczny i apel o przyszłość zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Brodach
-
Uczniowie zorganizowali ogród na dachu szkoły
-
Zaginął 34-letni mieszkaniec Stanisławia Dolnego
-
Zapraszamy na warsztaty Kapeluszowo czyli nakrycia głowy w dworskim stylu
-
Puchar Polski na muldach w Wadowicach
-
Noc Muzeów 2025 – wspólna podróż przez historię, kulturę i sztukę
-
Dzień Otwarty w Kameleon.pro – do wygrania bon na wakacje o wartości 3000z!
-
Tylko gminy i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW) pomagać mieszkańcom w realizacji programu Czyste Powietrze
-
Poranne utrudnienia na krajówce, auto uderzyło w słup w Kalwarii Zebrzydowskiej