Afera korupcyjna wśród sędziów w Okręgu Wadowickim Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

Wydział II do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratory Okręgowej w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie procederu korupcji w piłce nożnej, zaistniałego w ramach rozgrywek organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej Podokręg Wadowice w rundzie wiosennej 2016 roku.

W toku postępowania wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów trzem osobom, pełniącym funkcję sędziów piłkarskich, działających z upoważnienia MZPN Podokręg Wadowice, dotyczące przyjęcia, w związku z meczami piłki nożnej, korzyści majątkowej lub obietnicy korzyści w zamian za nieuczciwe zachowania, mogące mieć wpływ na wynik oraz przebieg tych zawodów, tj. o przestępstwa z art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie.

Trzem pozostałym podejrzanym przedstawiono zarzuty udzielenia sędziom piłkarskim korzyści majątkowej lub jej obietnicy w zamian za nieuczciwe zachowania dotyczące przebiegu zawodów sportowych, mogące mieć wpływ na ich wynik, tj. o przest. z art. 46 ust. 2 ustawy o sporcie.

Podejrzani to mężczyźni w wieku od 27 do 48 lat, w większości mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej. Spośród tych osób 13 lutego 2019 roku funkcjonariusze Wydziału w Krakowie Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali czterech podejrzanych. Wszyscy podejrzani złożyli wyjaśnienia w sprawie. Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego, prokuratura nie udziela informacji dotyczącej tego, czy przyznali się oni do popełnienia zarzuconych im czynów. Po przesłuchaniu zastosowano wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komunikat Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Krakowie

fot. len-k-a

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
wally
wally
27 lutego 2019 20:17

czy ktoś może przybliżyć peronalia osób podejrzanych o te machlojki, wieść gminna niesie, że jest wśród nich dwóch samorządowców, czy to prawda? bo jeżeli tak to powinni się podać do dymisji !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x