Rozpoczęto prace związane z budową ścieżki rekreacyjnej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Rozpoczynają się prace związane z budową ścieżki rekreacyjnej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na ten cel Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie w wysokości 548 tys. zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – gminy górskie.

Zaplanowana ścieżka będzie zaczynać się obok Środowiskowego Domu Samopomocy przy Alei Jana Pawła II, biegnąc do stadionu „Kalwarianki” i kończąc się przy boisku „Orik”.  

Miejsce to  posiada bardzo ciekawą topografię terenu i zalesienia,  będzie to doskonałe miejsce dla osób, które będą chciałby odpocząć od miejskiego zgiełku. Dodatkowym atutem będzie bezpośrednie sąsiedztwo z obiektami sportowymi zlokalizowanymi na stadionie.

Roboty budowlane polegać będą  na wykonaniu  ścieżki rekreacyjnej o nawierzchni z kruszywa mineralnego o szerokości max. 2,5 m, powstanie również kładka nad ciekiem wodnym. W parku zostaną  zamontowane lampy solare, pojawią się również  ławeczki i barierki zabezpieczające, ogrodzenia gabinowe, dodatkowo zostanie wykonana instalacja elektryczna zasilająca cały park, dzięki czemu będzie można spacerować tam po zmroku.

Prace mają potrwać około pół roku, całość prac wyniesie 548 tys. zł, w  całości zostaną sfinansowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wykonawcą zadania jest „STOPIAK” z Barwałdu Średniego. Warto dodać, że  inwestycja może zostać zrealizowana dzięki wsparciu i pomocy Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity i Posła RP Filipa Kaczyńskiego.

Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie zaplanowanej ścieżki  powstał park spacerowy wykonany w czynie społecznym, głównie przez członków Zarządu Osiedla nr 1 o długości około 300 m (pisaliśmy o nim w artykule: Powstaje park spacerowy na „działkach” w Kalwarii), dzięki połączniu z nowopowstającym miejscem łączna długość tras spacerowych wyniesie blisko 1 km.

Obecny Park Spacerowy  już cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród okolicznych mieszkańców. To miejsce będzie maiło ogromny potencjał i ma  szanse  stać  się  popularnym miejscem spotkań nie tylko mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej ale i turystów.

W  piątek 11 marca miało miejsce przekazanie placu budowy, w którym uczestniczył Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Radni Łukasz Dragan, Zbigniew Kochan, Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Stela, Przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 2 w Kalwarii Zebrzydowskiej Mariola Kachnic, Inspektor nadzoru inwestorskiego, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej Andrzej Burdek, przedstawiciel MKS Kalwarianka.

tekst: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x