dav

W Krakowie podsumowano działanie „generatora przeciwsmogowego”

W dniu 3 marca 2022 r. odbyło się spotkanie podsumowujące realizowany przez Wydział Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczą w Krakowie pod przewodnictwem prof. Jacka Leszczyńskiego projekt pt.: „Opracowanie systemu interwencyjnej redukcji stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Uczelni, Gmin Skawina oraz Kalwaria Zebrzydowska, a także przedstawiciele firmy Airly Sp. z o.o. , firmy Novmar jak również czasopisma „ŚwiatOze”.

Podczas spotkania przedstawione zostały poszczególne etapy działań oraz omówiono wyniki przeprowadzonych badań na przykładzie Gminy Skawina oraz Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska działania związane z realizacją projektu prowadzone były w okresie od 10 stycznia 2022 r. do 15 lutego 2022r. W tym okresie dwukrotnie przeprowadzono testy.

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przedstawił działania Gminy Kalwaria Zebrzydowska w tematyce ekologicznej, które towarzyszą w podjętym wspólnie projekcie naukowym.

O generatorze pisaliśmy między innymi w artykule: Wczoraj po raz pierwszy w Kalwarii uruchomiono generator przeciwsmogowy

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, AGH pracuje obecnie nad znacznym obniżeniem hałasu podczas pracy generatora i zmniejszeniu jego uciążliwości dla środowiska.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x