Powstaje park spacerowy na „działkach” w Kalwarii

Po kilkunastu tygodniach wytężonej pracy, park spacerowo-rekreacyjny na działkach zaczyna nabierać wyglądu. Pozostało już tylko dokończyć budowę małej architektury oraz jednej z alejek i będzie można zaprosić już mieszkańców do korzystania.

Park powstaje naprzeciwko parkingu Mebloformu. Do niedawna był to nieużytek, który służył często okolicznym mieszkańcom jako nielegalne wysypisko śmierci. Wraz z Zarządem Osiedla nr 1, postanowiliśmy go zrewitalizować i oddać mieszkańcom, aby mogli cieszyć się możliwością rekreacji. Docelowo planujemy uruchomić tutaj ścieżkę edukacyjna dla dzieci z przedszkoli, ośrodka szkolno-wychowawczego oraz szkoły podstawowej – mówią jedni z pomysłodawców parku Piotr i Tadeusz Stela oraz dodają: w planach mamy połączenie parku ścieżką pomiędzy Ośrodkiem Zdrowia, a Mebloformem, która prowadziłaby pod Orlik.

Park posiada bardzo ciekawą topografię terenu, i jak na warunki kalwaryjskie jest tu dość cicho i spokojnie. Znajduje się w nim urokliwe oczko wodne, oraz pomyślano o punktach widokowych, w których będzie można zatrzymać się na chwilę i odpocząć.  Jest to dobry początek dla osób, które chciałby odpocząć od zgiełku, a nie chcą jechać na dróżki czy do lasu, szczególnie że już teraz Al. Jana Pawła II jest często miejscem wybieranym na spacery.

Prace nad Parkiem realizowane są w czynie społecznym, głównie w weekendy. Zarząd Osiedla nr 1, wyasygnował że swoich środków w ubiegłym roku na ten cel 30 tys. zł, które posłużyły na zakup niezbędnych materiałów. Prace zostały docenione przez Burmistrza Augustyna Ormantego. Urząd Miasta wystąpił o dofinansowanie w celu pozyskania środków na doposażenie parku oraz stworzenie jego drugiej części pomiędzy Orlikiem, a Przychodnią Zdrowia.

Mamy nadzieję, że okoliczni mieszkańcy nie będą nadal traktować parku jak wysypiska śmieci, szczególnie, że do będzie dobre miejsce dla zabaw dzieci. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie takie obrazki.

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x