Już 23 kwietnia 2026 roku w Strefie Relaksu w Stacji Kultury w Wadowicach (ul. Piłsudskiego 10) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „SOWA Nocą 18+”. Wydarzenie potrwa od godziny 18:30 do 21:00 i tym razem poświęcone będzie tematowi języka oraz komunikacji.
Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się temu, jak mówimy, piszemy i porozumiewamy się na co dzień, a także zastanowić się, kto tak naprawdę rządzi językiem – my czy on nami. Program wieczoru obejmuje quiz językowy, który może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych miłośników słowa, oraz transmisję wykładu, Macieja Makselona z Centrum Nauki Kopernik, o wulgaryzmach, anglicyzmach i innych „językowych straszakach”.
Maciej Makselon – znany redaktor, wykładowca i szkoleniowiec, specjalizujący się w pracy z tekstem, kreatywnym pisaniu i języku inkluzywnym. Promuje świadome użycie języka i potrafi mówić o nim w przystępny sposób. Wadowicka publiczność miała okazję uczestniczyć w wykładzie redaktora podczas ostatniej Małopolskiej Nocy Naukowców.
Dla osób zainteresowanych pogłębieniem tematu przygotowano również część warsztatową. W jej ramach odbędą się zajęcia z terapeutycznego pisania z elementami mindfulness, prowadzone przez Aleksandrę Nowicką-Wszołek z Pralni Sztuki. Uczestnicy będą mogli połączyć pisanie z pracą nad oddechem i refleksją nad codziennością. Drugą propozycją są warsztaty językowe „Fulosz jak mulorz!”, prowadzone przez Adama Mierę z SOWA w Rybniku, podczas których uczestnicy poznają podstawy komunikacji w języku śląskim w praktycznych sytuacjach.
Organizatorzy zapowiadają wydarzenie łączące wiedzę z lekką formą i humorem, podkreślając, że nie zabraknie atrakcji dla każdego uczestnika.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są online: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/86042
Koszt udziału wynosi 20 zł i obejmuje poczęstunek.



Możesz również polubić
-
Poruszający koncert ku pamięci śp. Kazimierza Gromady w Kalwarii Zebrzydowskiej
-
Zapraszamy na V Festiwal Gitarowy w Wadowicach
-
Konkurs rysunkowy na 32-lecie „Kuriera Lanckorońskiego”
-
Potrącenie kobiety z dzieckiem na kalwaryjskim rynku. Interweniował śmigłowiec LPR
-
Julia Mosiądz z Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpi w programie „The Voice Kids”
-
Mieszkańcy wymienią elektroodpady na sadzonki. Proekologiczna akcja już 20 kwietnia
-
Bonaventura z zespołem wystąpi w WCK! Twórczość tego młodego artysty zachwyca!
-
Konfederacja atakuje Kaczyńskiego za system kaucyjny
-
135 tys. zł na ratowanie dziedzictwa. Gmina Kalwaria Zebrzydowskaz kolejnym dofinansowaniem

