„Poznaj przeszłość by budować przyszłość” – projekt Fundacji Dziedzictwo

W roku 2022 Fundacja Dziedzictwo nad kontynuacje zadanie rozpoczęte w 2019 roku – zwiedzanie Krakowa.

Naszym celem jest popularyzacja wiedzy na temat roli jaką odegrał Kraków w kształtowaniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Wykonanie tego przedsięwzięcia jest możliwe dzięki realizacji projektu Fundacji Dziedzictwo pt. „Poznaj przeszłość by budować przyszłość”.

Wycieczka do Krakowa jest pomysłem na przybliżenie uczestnikom wiedzy dotyczącej historii i osiągnięć nauki oraz pokazania architektury świeckiej i sakralnej, życia gospodarczego, społecznego, politycznego Małopolski.

Współpraca z Powiatem Wadowickim w obszarze turystyki także w 2022 r umożliwiła Fundacji Dziedzictwo zorganizowanie dla mieszkańców powiatu dwóch jednodniowych wycieczek do Krakowa.

Uczestniczą w nich rodziny, młodzi i starsi mieszkańcy powiatu, chętni do pogłębiania i propagowania wiedzy na temat lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz do obcowania z kulturą.

16 lipca 2022 roku 25 osobowa grupa prowadzona przez licencjonowanego przewodnika zwiedziła Muzeum Historyczne – Pałac Krzysztofory oraz Ogród Botaniczny w Krakowie. Zwiedzając wystawę „Kraków od zarania dziejów do współczesności” rzeczywiście można dobrze poznać przeszłość Krakowa by z niej czerpać i budować dobrą przyszłość.

Wycieczka do Krakowa to sposób ciekawy i przystępny na przedstawienie zasobów i potencjału kulturowego z którego mogą czerpać lokalne środowiska.

Znajomość zabytków kultury, zwyczajów, tradycji, obrzędowości, a także losów lokalnych bohaterów (artystów, ludzi nauki, rzemiosła i innych) uczy i wychowuje. Dlatego taka propozycja cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jako organizatorzy znajdujemy licznych odbiorców i systematycznie poszerzamy grono osób propagujących wiedzę o lokalnej historii, uczymy patriotyzmu, a przede wszystkim łączy pokolenia. Uczestnicy naszych spotkań i wędrówek biorą w nich udział rodzinie (dziadkowie, rodzice, wnuki). Tworzymy tym sposobem, więzi społeczne bardzo ważne dla rozwoju naszej lokalnej społeczności.

Bliska odległość terenów Powiatu Wadowickiego od Krakowa oraz dobra komunikacja, ułatwia organizację takich krótkich wypraw, które pozwalają na ciekawe i przyjemne spędzenie czasu wolnego.

 

 

Zadanie w dziedzinie turystyki na 2022 r. współfinansowane przez Powiat Wadowicki, realizowane przez Fundację Dziedzictwo.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x