„Poznaj przeszłość by budować przyszłość” – zwiedzanie Wawelu

W roku 2022 Fundacja Dziedzictwo nad kontynuacje zadanie rozpoczęte w 2019 roku – zwiedzanie Krakowa. 23 lipca 2022r kontynuujemy poznawanie Zamku Królewskiego na Wawelu.

Pani Przewodnik, obdarzona wspaniała erudycją i ogromną wiedzą, oprowadza naszą 20 osobową grupę, odkrywając tajemnice Wawelskiego Skarbca Koronnego a także prezentuje nam Komnaty Reprezentacyjne Zamku Królewskiego.

Następnie korzystamy z krótkiej przerwy, w zaciszu wawelskiej kawiarenki i wędrujemy dalej ul. Kanoniczą w kierunku Rynku, gdzie podsumowujemy pięknie spędzony czas.

Im więcej wiemy i poznajemy, tym bardziej rosną nasze apetyty na koleją wycieczkę po Krakowie, a miejsc do zobaczenia jest jeszcze wiele.

Wycieczka do Krakowa to sposób ciekawy i przystępny na przedstawienie zasobów i potencjału kulturowego z którego mogą czerpać lokalne środowiska.

Znajomość zabytków kultury, zwyczajów, tradycji, obrzędowości, a także losów lokalnych bohaterów (artystów, ludzi nauki, rzemiosła i innych) uczy i wychowuje. Dlatego taka propozycja cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jako organizatorzy znajdujemy licznych odbiorców i systematycznie poszerzamy grono osób propagujących wiedzę o lokalnej historii, uczymy patriotyzmu, a przede wszystkim łączy pokolenia. Uczestnicy naszych spotkań i wędrówek biorą w nich udział rodzinie (dziadkowie, rodzice, wnuki). Tworzymy tym sposobem, więzi społeczne bardzo ważne dla rozwoju naszej lokalnej społeczności.

Bliska odległość terenów Powiatu Wadowickiego od Krakowa oraz dobra komunikacja, ułatwia organizację takich krótkich wypraw, które pozwalają na ciekawe i przyjemne spędzenie czasu wolnego.

Zadanie w dziedzinie turystyki na 2022 r. współfinansowane przez Powiat Wadowicki, realizowane przez Fundację Dziedzictwo.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x