Kalwaria i okolice w czasie II wojny światowej – konkurs

Portal Kalwaria 24 ogłasza konkurs pt. „Kalwaria i okolice w czasie II wojny światowej”. Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy o regionie i budowanie „Ojczyzny ojczyzn”. Gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do chwycenia za pióro.

Portal Kalwaria 24 ogłasza konkurs pt. „Kalwaria i okolice w czasie II wojny światowej„. Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy o regionie i budowanie „Ojczyzny ojczyzn”. Gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do chwycenia za pióro, wyciągnięcie aparatu fotograficznego, wyszukania ważnych informacji w bibliotece i internecie. Przewidzieliśmy liczne nagrody, wśród których są m.in. książka „Pamięć nie dała się zgładzić” Wydawnictwa Graf_ika wydana przy współpracy z Muzeum Katyńskim, jak również odlewy (reprodukcje) polskich orzełków wojskowych od czasów Księstwa Warszawskiego, a także nieśmiertelniki, czy Gapy Cichociemnych.

Konkurs został podzielony na dwa etapy, aby móc zacząć publikować najlepsze prace już we wrześniu. Zapraszamy do udziału.

 

Regulamin:

1. Konkurs jest otwarty i wziąć w nim udział mogą wszyscy za wyjątkiem Jury oraz redakcji portalu Kalwaria 24 wraz z rodzinami. Organizatorem konkursu jest portal Kalwaria 24.
2. Konkurs podzielony jest na kategorie wiekowe: dzieci i młodzież szkolna oraz kategoria open.
3. Kategorie konkursowe pt. „Kalwaria w czasie II wojny światowej” obejmują: esej, reportaż i fotoreportaż.
4. Każdy uczestnik może dostarczyć dowolną liczbę reportaży, esejów i fotoreportaży. W razie korzystania z ze źródeł należy podać ich adres (np. Narodowe Archiwum Cyfrowe).
5. Prace należy dostarczyć formie cyfrowej na adres info@kalwaria24.pl z dopiskiem „konkurs – Kalwaria w czasie II wojny światowej”. Dla osób mających problem z zamianą materiałów na formę cyfrową (np. rękopisy, oryginały fotografii, etc.) oferujemy pomoc. Szczegóły pod nr tel. 697 585 869.
6. Dane osobowe przechowywane na rzecz konkursu na portalu Kalwaria 24 podlegają RODO i można ich status sprawdzić pod nr tel. 697 585 869.
7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac uczestników konkursu w prasie, internecie, radiu i telewizji oraz formie wystawy lub książkowej.
8. Prace nadesłane na konkurs przez Jury w skład którego wejdą osoby które zajmują się fotografią, sztuką, historią i publicystyką oraz przedstawiciele organizatora.
9. Najlepsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone. Miejsce i czas wręczenia nagród zostanie podane wraz z wynikami konkursu 15 października 2018 r.
10. W razie nadesłania większej ilości prac, zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z możliwością jej wypożyczenia.
11. Nadesłanie prac konkursowych jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu, oraz akceptacją na przetwarzanie danych osobowych w publikacjach dotyczących konkursu.
12. Ostateczną instancją decydującą o interpretacji regulaminu są Organizatorzy.
13. Terminarz konkursu:
– 25 lipca 2018 r. – ogłoszenie konkursu
– 10 września – zakończenie I etapu konkursu i publikacja wyróżnionych prac
– 7 października – ostateczny termin nadsyłania prac
– 15 października 2018 r. – publikacja wyróżnionych prac II etapu konkursu oraz ogłoszenie pełnych wyników konkursu.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x