Dwie kolejne osoby zarażone w Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckoronie

Jak podaje portal Wadowice 24: „w piątek potwierdzono wyniki badania na obecność Covid-19 u jednej z pań pracującej w Urzędzie Miasta. Kobieta od tygodnia przebywała już w kwarantannie.”

Jak podaje portal Wadowice 24: „w piątek potwierdzono wyniki badania na obecność Covid-19 u jednej z pań pracującej w Urzędzie Miasta. Kobieta od tygodnia przebywała już w kwarantannie.”

Najbliżsi współpracownicy zostaną poddani badaniom na wykluczenie wirusa. Pozostajemy w nadziei, że nikt nie został zarażony, a chorzy szybko powrócą do zdrowia. Na chwilę obecną nie można mówić, że Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska zostanie poddany kwarantannie. 

W dniu dzisiejszym (10 kwietnia) Urząd został zdezynfekowany.

Przypominamy, że od czwartku istnieje obowiązek poruszania się w maseczkach. Jeśli nie musisz #ZostańwDomu. Druga osoba zarażona pochodzi z gminy Lanckorona.

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych informuje, iż zgodnie z danymi przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wadowicach na terenie powiatu wadowickiego w kwarantannie domowej przebywa 523 osób, a w miejscu  kwarantanny instytucjonalnej w Kalwarii Zebrzydowskiej – 8 osób.  Nadzorem epidemiologicznym objęto więc 531 osób. Dotąd odnotowano 11 przypadków zakażeń.
Szczegółowe dane:
– liczba mieszkańców objętych kwarantanną – 531 osób, w tym 8 osób przebywa w kwarantannie instytucjonalnej,
– liczba osób zakażonych – 9,
– liczba zgonów – 1,
– liczba ozdrowieńców – 1.
Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco:
Andrychów – 115 (1 osoba zakażona, 1 osoba hospitalizowana),
Brzeźnica – 44 (1 ozdrowieniec, 1 osoba zmarła, 4 osoby zakażone, w tym 2 hospitalizowane),
Kalwaria Zebrzydowska – 70 (3 osoby zakażone, w tym 3 hospitalizowane),
Lanckorona – 19 (1 osoba zakażona, w tym 1 hospitalizowana),
Mucharz – 41,
Spytkowice – 40,
Stryszów – 31,
Tomice – 13,
Wadowice – 127,
Wieprz – 31.
Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.  
Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

fot. george Crux

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x