Zalany budynek remontowanego Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej - fot. Łukasz Dragan

Deszcz zalał remontowaną szkołę w Kalwarii Zebrzydowskiej, Radny żąda wyjaśnień i interwencji

Radny Łukasz Dragan w dniu wczorajszym (26 lipca) nagłośnił na facebooku, że remontowany  budynek Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zalała ulewa. Radny twierdzi, że to przez źle zabezpieczony na czas prac dach i żąda rozliczenia winnych tej sytuacji.

Prowadzony od kilku miesięcy warty 8 mln zł remont budynku  Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej wykonuje firma STRADOM s.p. z o.o. Gmina Kalwaria Zebrzydowska dostała na to rządowe wsparcie z „Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, ” w wysokości 7 milionów złotych. Remont ma potrwać do końca przyszłego roku.

Jednakże prace remontowe nie są prowadzone z należytą starannością, jak twierdzi Łukasz Dragan, radny Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie ostatnich mocniejszych opadów, część budynku została zalana wodą i mocno z tego powodu ucierpiała część wyremontowanych już pomieszczeń.

Nieprawidłowe zabezpieczenie dachu przez wykonawcę, firmę STRADOM s.p. z o.o., spowodowało zalanie całego piętra budynku! Dokładnie 7  nowo wyremontowanych klas lekcyjnych!! Całkowicie zostały uszkodzone: sufity, ściany, podłogi (panele), a  na korytarzu powstało „jezioro”. Czy ktokolwiek nad tym panuje? – pisze na Facebooku radny Łukasz Dragan.

Oto fotografie jakie zamieścił Radny na facebooku i przysłał do redakcji Kalwarii 24:

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo krąży po mieście informacja, że to nie pierwszy raz jak szkoła została zalana. Patrząc na fotografie, nie sposób nie przyznać racji, że remont dachu na Szkole w Barwałdzie Średnim to inna jakość wykonania w porównaniu do remontu w Kalwarii.

Przed godziną 7 rano w dniu dzisiejszym, wysłaliśmy zestaw pytań do Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej w tej sprawie. Oto jaką otrzymaliśmy odpowiedź (którą także rozesłano do innych mediów):

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że w wyniku opadów deszczu doszło do zalania części pomieszczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie zgodnie z zawartą umową prowadzone są roboty budowlane przez konsorcjum STRADOM Sp. z o.o. ul. Zjednoczenia 10C, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska, STRADOM NOWA ENERGIA Sp. z o.o. ul. Jana Pawła II 70/1, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska. związane z przebudową budynku Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Konsorcjum zostało wyłonione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, gdzie głównym kryterium była cena.

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej niezwłocznie podjął czynności związane z wyjaśnieniem zaistniałych okoliczności. Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy – wykonawca zobowiązany jest do właściwego zabezpieczenia budowy, a także do zapewnienia warunków bezpieczeństwa i ponosi odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.

Obecnie prowadzone są przez tut. Urząd stosowne czynności wyjaśniające i sprawdzające.

W oględzinach miejsca uczestniczył oprócz pracowników urzędu miasta inspektor nadzoru inwestorskiego , przedstawiciel wykonawcy i zastępca dyrektora szkoły.

Tut. Urząd zapewnia, że dołoży wszelkich starań aby szkody jakie powstały na skutek zalania pomieszczeń zostały naprawione przez wykonawcę na jego koszt.

[AKTUALIZACJA]

Po południu otrzymaliśmy Oświadczenie Głównego Wykonawcy przebudowy budynku Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej [link]

Radny już wczoraj zareagował i przygotował pismo w tej sprawie:
 
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x