fot. Łukasz Dragan

Oświadczenie Głównego Wykonawcy przebudowy budynku Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

W godzinach popołudniowych (27 lipca 2023 r.) do redakcji Kalwaria 24 wpłynęło oświadczenie wykonawcy przebudowy budynku Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Jak pisaliśmy dzisiaj w materiale: Deszcz zalał remontowaną szkołę w Kalwarii Zebrzydowskiej, Radny żądą wyjaśnień i interwencji – z powodu intensywnych opadów deszczu doszło do zalania części pomieszczeń szkolnych. Główny wykonawca w oświadczeniu ustosunkował się do tego wydarzenia.

Oto treść oświadczenia:

 

OŚWIADCZENIE

Konsorcjum firm: Stradom Sp. z o.o. oraz Stradom Nowa Energia Sp. z o.o. oświadcza, że w trakcie realizacji inwestycji pn.: Przebudowa budynku Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do zalania pomieszczeń w budynku szkoły nad którymi prowadzone były roboty budowlane związane z przebudową dachu m.in. wznoszenie i zmiana konstrukcji ścian szczytowych i kolankowych, zmiana bryły dachu.

Z powodu nagłych, gwałtownych intensywnych opadów deszczu oraz towarzyszącym im silnych podmuchów wiatru nie ma i nie było możliwości 100% zabezpieczenia przebudowywanego dachu. Niemniej jednak prace muszą być wykonywane możliwie jak najszybciej z powodu zbliżającego się rozpoczęcia roku szkolnego. Chcemy, by jak największa część szkolno – przedszkolna została oddana Użytkownikowi przed powrotem dzieci do szkoły, mimo, że termin zakończenia inwestycji a tym samym robót budowlanych to kwiecień 2024. W związku z zaistniałą sytuacją wyremontowane zostaną nie tylko pomieszczenia objęte zakresem projektu, ale równie te, które nie były przewidziane do remontu.

Spółki poczuwają się do obowiązku usunięcia i naprawy wszystkich powstałych szkód we własnym zakresie i na własny koszt. Termin zakończenia realizacji inwestycji nie jest zagrożony.

Z poważaniem,
Prezes Zarządu – Rafał Łukasik

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x