Występ Miejskiej Orkiestry Dętej na Ogólnopolski Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych w Suchej Beskidzkiej - 22 lipca 2023 r. - fot. Miejska Orkiestra Dęta w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wyróżnienie dla Miejskiej Orkiestry Dętej Kalwarii Zebrzydowskiej na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych

W ubiegłą sobotę 22 lipca 2023 r. w Suchej Beskidzkiej odbył się Festiwal Artystyczny – Urodziny Billy’ego Wildera, w ramach którego zorganizowano I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem orkiestr z całej południowej Polski, jednak uczestniczyć w nim mogło tylko kilkanaście zespołów, spośród tych które wysłały zgłoszenie. Wydarzenie odbyło się na terenie zabytkowego dziedzińca Zamku w Suchej Beskidzkiej oraz przyciągnęło wielu okolicznych mieszkańców. Konkurs uprzedziła parada orkiestr i mażoretek, która ciągnęła się ulicami miasta od Centrum Kultury i Filmu Suchej Beskidzkiej do Zamku Suskiego, gdzie zgromadzeni muzycy wspólnie odegrali kawałek „ Orkiestry Dęte” oraz uroczystą fanfarę.

Podczas występu każda z orkiestr miał zaprezentować 3 utwory muzyki filmowej, z czego przynajmniej jeden napisany przez polskiego kompozytora. Orkiestra Kalwaryjska przygotowała dwa znane kawałki: „Walc Barbary” z filmu „Noce i Dnie” oraz wiązankę „The Lion King” ze kultowego filmu „Król Lew”, a także „Free World Fantasy”, w którym mogła najpełniej pokazać swój warsztat muzyczny.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, zespoły pokazały się z jak najlepszej strony, dlatego sędziowie mieli nie mały orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców. Nie inaczej było z orkiestrami z naszego powiatu: Orkiestra Gminy Lanckorona i Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprezentowały się najlepiej na miarę swoich możliwości, co nie umknęło uwadze sędziów. Po wygraną w postaci Grand Prix sięgnęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, która była jedyną występującą orkiestrą z Województwa Śląskiego, a Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymała WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy naszym muzykom i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji na temat całego wydarzenia i konkursu można przeczytać na stronie:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100093505190936

5 3 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x