Policjanci z powiatu wadowickiego zapobiegli tragedii

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z wadowickiej komendy, w samą porę dotarli do kobiety, która próbowała odebrać sobie życie. Dzięki policjantom szybko trafiła pod opiekę specjalistów.

Wczoraj (30 lipca br.), oficer dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety w kryzysie emocjonalnym. Według informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą, kobieta wyjechała z miejsca zamieszkania samochodem i miała poruszać się drogą w kierunku lasu w gminie Brzeźnica. Dyżurny natychmiast powiadomił patrole Policji, które podjęły próbę odnalezienia kobiety. Funkcjonariusze w trakcie penetracji terenu, na jednym z wjazdów do lasu, natrafili na samochód, którym miała poruszać się kobieta. Auto było otwarte, a w stacyjce znajdowały się kluczyki. 

W trakcie trwających poszukiwań w terenie, dyżurny Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej cały czas próbował nawiązać telefoniczny kontakt z poszukiwaną. Po wielu próbach, w pewnym momencie odebrała telefon. Płakała i mówiła, ze jest za późno by ktoś jej pomógł, po czym się rozłączyła. Pomimo utrudnionych warunków (wieczorowej pory), policjanci intensywnie penetrowali pieszo teren leśny, gdzie w pewnym momencie usłyszeli dźwięk telefonu. Jak się okazało był to telefon poszukiwanej kobiety, na który cały czas dzwonił dyżurny. Dzięki temu policjanci odnaleźli nieprzytomną kobietę, która targnęła się na swoje życie.  Mundurowi od razu przystąpili do udzielenia jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Kobieta po chwili odzyskała świadomość. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mieszkanka powiatu wadowickiego w porę otrzymała pomoc i trafiła pod opiekę lekarzy. 

Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

Na terenie powiatu wadowickiego pomocy i wsparcia w kryzysie udziela: Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy, ul. Dworska 9, 34 -100 Radocza, tel. 33 873 10 01,  e-mail: kontakt@oikradocza.pl

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach, ul. Adama Mickiewicza 15, 34-100 Wadowice, tel. 33 870 90 00, e-mail: pcpr-wadowice@pcpr-wadowice.pl 
Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi  powiatowe centra  pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

za: Policja Małopolska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x