fot. Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

„Biblioteka Przedszkolaka” – zakończono projekt czytelniczy dla najmłodszych

W okresie od stycznia do maja 2024 Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała 10 spotkań dla dzieci klas „O” z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tematyka spotkań nawiązywała do pór roku i obchodzonych w tym czasie świąt, m.in. Święta Wielkanocne, Dzień Ziemi, Tydzień Bibliotek. Zajęcia w styczniu o tematyce zimowej zostały przeprowadzone w wykorzystaniem czasopisma „ Świerszczyk”.  

 

Każde zajęcia to głośne czytanie wybranej lektury, wspólne zabawy, zagadki, quizy oraz praca manualno- plastyczna.  W czasie spotkania w lutym dzieci miały okazję zapoznać się z teatrzykiem Kamishibai- teatrzykiem obrazkowym. Ta ciekawa forma prezentacji opowiadania bardzo podobała się dzieciom.

Dzisiaj biblioteka jest nie tylko miejscem, z którego odnosi się do domu wypożyczone książki, by tam przeczytać je w sprzyjających warunkach. Biblioteka to miejsce, które pełni nowe funkcje, znacznie bardziej różnorodne niż w tradycyjnym pojęciu. Dzieci poszukują miejsc, w których – niczym w domu – czuć się będą bezpiecznie i komfortowo, gdzie znajdą swój kąt, w którym można się pobawić, najlepiej w towarzystwie rówieśników, w którym jest coś ciekawego do zrobienia.

Mamy nadzieję, że zaowocuje on nie tylko pozyskaniem nowych, młodych czytelników, ale także postrzeganiem Biblioteki jako ważnego i interesującego miejsca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

fot. Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x