W sobotę i w niedzielę (25-26 maja) w Lanckoronie czekają na nas aż dwa rajdy. Zapraszamy do uczestnictwa i odwiedzenia Lanckorony!!!
W tą sobotę zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XVII edycji Rajdu Szlakami Konfederatów Barskich „Na tropach historii”.
Rajd pomyślany jest jako gra terenowa, w której uczestnicy docierając do poszczególnych punktów kontrolnych rozwiązują zadania o tematyce historycznej, za które na mecie otrzymują nagrody. Zadaniem rajdu jest krzewienie wiedzy historycznej, popularyzacja Lanckorony oraz możliwość aktywnej rekreacji.
Formuła rajdu pozostaje od lat niezmienna, gdyż czas pokazał, że jest akceptowana a uczestnicy się świetnie bawią.
Przygotowaliśmy dwie trasy:
rodzinną 10 km – serce Lanckorony, alejki wokół Góry Zamkowej, Kaplica Konfederatów, Ławki;
turystyczną 15 km – serce Lanckorony oraz Kaplica w Lesie Groby (trasa nieco bardziej wymagająca, gdyż częściowo biegnie w masywie leśnym).
Każdy zgłoszony wcześniej uczestnik otrzyma plakietkę rajdową, paszport, mapkę oraz posiłek na mecie.
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału we wspólnej zabawie.
Uczestnictwo w rajdzie kosztuje 10 zł od osoby.
Prosimy o zgłoszenie ilości uczestników mailowo na kontakttpl@gmail.com lub pod numerem Tel.608071711
W niedzielne popołudnie 26.05.2024 malowniczo usytuowana Lanckorona i jej urokliwy Rynek będą areną mety dla wszystkich wariantów RML2024
Jednocześnie przypominamy/informujemy, że w Lanckoronie obowiązuje oznakowana strefa zamieszkania – dlatego uprzejmie prosimy osoby/samochody spoza Rajdu aby parkowały w wyznaczonych do tego miejscach:
– po prawej stronie jadąc od Rynku wzdłuż ul. 3 Maja (za wyjątkiem wyjazdu z remizy OSP);
– na parkingu parafialnym przy kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
– za budynkiem Urzędu Gminy Lanckorona;
– po lewej stronie ul. Szkolnej;
– na placu przy ul. Szkolnej;
– po prawej stronie na ul. Targowej.
Do miłego zobaczenia już za kilka dni w Lanckoronie
You may also like
-
Rusza remont placu zabaw przy szkole podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
-
Zapraszamy na Rodzinny Piknik na Osiedlu nr 2 – czas integracji, radości i wspólnej zabawy!
-
Pudła na części samochodowe.Kartony 5-w na maskę, drzwi, błotniki czy opony.7-warstwowy rekin wśród opakowań… I to nie wszystko co znajdziesz na mybox24!
-
Nowe miejsce na kulinarnej mapie Kalwarii Zebrzydowskiej – powstała restauracja „Kazoku Sushi”!
-
Bezpłatne kompostowniki ogrodowe dla mieszkańców Gminy Stryszów – rusza nabór wniosków!
-
Groźny wypadek w Bugaju – auto roztrzaskało się o drzewo, są ranni
-
W tym tygodniu startują XVII Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie/ Festiwal Terra Artis (18-28 lipca 2024)
-
Uroczystości odpustowe w Levoči z udziałem Nuncjusza Apostolskiego i Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej
-
Odbiór etapu prac przy zabytkowym Dworze Brandysa w Brodach – ważny krok w ratowaniu historycznego dziedzictwa