Akcja prędkość Wadowickiej Policji

Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych jest główną przyczyną wypadków drogowych. W związku z powyższym 3 lipca br. na terenie powiatu wadowickiego przeprowadzono nasilone działania policyjne celem  zapobiegania wypadkom drogowym spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwolona prędkość.

81 mandatów, 2 zatrzymane prawa jazdy to wynik poniedziałkowej akcji Wadowickiej Policji.

Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych jest główną przyczyną wypadków drogowych. W związku z powyższym w poniedziałek 3 lipca na terenie powiatu wadowickiego przeprowadzono nasilone działania policyjne celem  zapobiegania wypadkom drogowym spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwolona prędkość.

Podczas akcji skontrolowano 94 pojazdy; przekroczeń prędkości 87; nałożonych mandatów 81; zatrzymano 2 prawa jazdy.

W trakcie akcji policjanci reagowali również na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez innych użytkowników dróg.

W miejscowości Stanisław Dolny funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53  km/h.

W Kleczy Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość tym razem o 65 km/h. Mężczyzna poruszał się samochodem marki Audi. Kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Tego samego dnia  policjanci w Andrychowie na ul. Krakowskiej zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Mercedes-Benz pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, decyzją wydaną przez  Starostę Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dopuścił się przestępstwa z art. 180a Kodeksu Karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Ponadto w Sułkowicach na ul. Beskidzkiej funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który poruszał się rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem prawie 2 promili.

Apelujemy więc do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

AP

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x