Zjazd Rodzin w Konwencie Bonifratrów

W sobotę 1 lipca odbył się u nas Zjazd Rodzin. Bliscy uczestników WTZ oraz mieszkańców DPS przybyli do Zebrzydowic z różnych zakątków Polski.

W sobotę 1 lipca odbył się Zjazd Rodzin w Konwencie Bonifratrów. Bliscy uczestników WTZ (Warsztatów Terapii Zajęciowej) oraz mieszkańców DPS (Domu Pomocy Społecznej) przybyli do Zebrzydowic z różnych zakątków Polski.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył Ksiądz Tomasz Szarliński. Po Eucharystii zaprezentowano 2 projekty, w których wzięli udział podopieczni Konwentu Bonifratrów. Pierwszy z nich to wywiady, które wolontariusze firmy Capgemini przeprowadzili z mieszkańcami DPS. Wzruszające i wesołe rozmowy zrobiły na nas duże wrażenie. Po nich obejrzeliśmy film „Sen o Kalwarii” zrealizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne im. Mikołaja Zebrzydowskiego w ramach projektu „Zebrzydowski 2017„.

 

Zebrani gromkimi brawami podziękowali za tę prezentację i udali się na wspólną biesiadę. Wspólnie spędzone chwile zapiszą się na długo w naszej pamięci.

Tekst i fotografie: Konwent Bonifratrów

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x