Czy warto inwestować w dzieci? Żarek potrzebuje pomocy

Czy warto inwestować w dzieci i młodzież? Rusza nowy sezon 2017/2018 w lokalne piłce nożnej, a wraz z nim duże zmiany w klubie WKS Żarek Barwałd Górny, który dzięki wyśmienitej i efektownej grze awansował do rozgrywek A klasy. Zagra w niej z m.in. Skawa Wadowice, Sokół Przytkowice.

Czy warto inwestować w dzieci i młodzież? Rusza nowy sezon 2017/2018 w lokalne piłce nożnej, a wraz z nim duże zmiany w klubie WKS Żarek Barwałd Górny, który dzięki wyśmienitej i efektownej grze awansował do rozgrywek A klasy. Zagra w niej z m.in. Skawa Wadowice, Sokół Przytkowice. Nie wiele by brakło, aby w tej klasie rozgrywek rywalizowała również kalwaryjska Kalwarianka, która w ostatniej kolejce Okręgówki delegowała w bezpośrednim pojedynku lokalnego rywala Dąb Paszkówka do tej klasy rozgrywkowej.

Klub z Barwałdu Górnego już w czerwcu rozpoczął przygotowania do stworzenia grup dziecięcych i młodzieżowych. Zapisy jeszcze ciągle trwają. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy zainteresowanie jest bardzo duże i możliwe, że powstaną nie jak planowano jedna, ale może nawet aż trzy czy cztery takie drużyny. Jest jednak pewne „ale”, klubu po prostu nie stać na takie szlachetne, ale „pyrusowe” zagranie, a dlaczego? Środki przekazane przez gminę Kalwaria Zebrzydowska od 1 lipca do 31 grudnia wyniosą 11 500 zł (środki gminne zostały przyznane na początku roku, gdy Klub grał w klasie B i nie prowadził drużyn dla dzieci i młodzieży). Są one przeznaczone na cały klub łącznie z seniorami, którzy w tej rundzie zagrają 15, a nie jak rok temu 11 spotkań. Jak łatwo policzyć te pieniądze starczą na niewiele, a na pewno nie starczą na tak wiele grup młodych adeptów. Na szczęście jest kilu sponsorów w tym sponsor główny Mebloform oraz firma Intenso, którzy wspomagają klub. To wsparcie razem z kwota przeznaczoną przez gminę, powinno wystarczyć na utrzymanie drużyny seniorów. Warto tutaj powiedzieć, że wszyscy zawodnicy z seniorów grają dla swojej satysfakcji i samej przyjemności ponieważ, nie pobierają za występy czy treningi żadnych środków z kasy klubu. Ta sytuacja powoduje, że klub nie jest zadłużony i jakoś ciągle wiąże koniec z końcem.

Przedstawiciele Zarządu walczą o środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Będą również szukać wsparcia wśród ludzi dobrej woli w lokalnej społeczności i przedsiębiorstw bez których ambitne plany nie będą miały szans realizacji. Może dzięki temu i nasza lokalna społeczność doczeka się przedstawiciela w ekstraklasie czy reprezentacji polski może na miarę Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego czy Roberta Lewandowskiego.

 

Nabór Żarku dla najmłodszych naśladowców naszych mistrzów nadal trwa. Tymczasem również są poszukiwani i testowani nowi piłkarze, którzy mają wzmocnić zespół seniorów Żarka w wyższej lidze. W piątek 30 czerwca wybrano też nowy zarząd klubu, który chce jak to tylko możliwe najlepiej prowadzić cały zespół i kilka dodatkowych drużyn młodych piłkarzy. Liczymy, że może ktoś będzie chciał przekazać jakieś środki np. na profesjonalnych trenerów czy dojazd na mecze lub konkretny sprzęt dla dzieci i młodzieży, jak np. piłki, koszulki czy inny sprzęt niezbędny do trenowania.

Franciszek Sarapata
fot. Franciszek Sarapata

O rekrutacji dzieci do Klubu pisaliśmy już w artykule: WKS Żarek Barwałd Górny rekrutuje dzieci i młodzież

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x