WKS Żarek Barwałd Górny rekrutuje dzieci i młodzież

Klub ma już ponad 50 zgłoszeń do drużyn piłkarskich dzieci i młodzieży. Nie ma ograniczeń co do gminy czy powiatu. Każdy może się zgłosić!

Klub ma już ponad 50 zgłoszeń do drużyn piłkarskich dzieci i młodzieży. Nie ma ograniczeń co do gminy czy powiatu. Zapraszają wszystkie dzieci i młodzież. Komu tylko „po drodze” jest klub WKS Żarek Barwałd Górny, może wysłać informacje z wstępna chęcią udziału swojego dziecka w zajęciach. Piłka nożna integruje z rówieśnikami i wzmaga prawidłowy rozwój dziecka. Uczy systematyczności, dążenia do celów, waleczności i odciąga od telewizora oraz komputera. Jeżeli widać u dziecka zainteresowanie sportem (zgłoszenia trwają do 7 lipca), warto wysłać dziecko na zajęcia. Warto porozmawiać i zachęcać rówieśników z roczników 1999-2013 do wspólnej zabawy i aktywności ruchowej.

Klub WKS Żarek Barwałd Górny zaprasza serdecznie. Wystarczy wysłać SMS i podać rocznik swojego dziecka na nr 888-843-210 – informacje w godz. 9:00-19:00 (od poniedziałku  do niedzieli).

Jak pokazał dzisiaj trening/testowy mecz nowych seniorów i juniorów, zainteresowanie klubem jest ogromne. Samych juniorów z roczników 1999, 2000, 2001, 2002 było około 10 osób. W treningach brał udział jeden z przymierzanych trenerów, który jest zainteresowany szkoleniem młodych adeptów piłki nożnej (trener ma kurs trenerski UEFA C, odbyty półroczny staż w na stanowisku trenera młodzieży w Wiśle Kraków oraz jest studentem studiów dziennych na AWF Kraków) – mówi nam Franciszek Sarapata zajmujący się rekrutacją.

https://www.facebook.com/franciszek.sarapata/posts/1455530117818703

Już dzisiaj możemy nieoficjalnie napisać, że największym zainteresowaniem cieszy się i raczej na pewno powstanie (po rozmowie z rodzicami oczywiście)…. grupa Orliki czyli dzieci z rocznika 2007, 2008 (poszerzona o roczniki 2009 i 2010). Jednak czekamy na kolejne zgłoszenia w tej grupie i innych. ponieważ Klub jest zainteresowany dotarciem do jak największej liczby dzieci i młodzieży oraz drużyn. Ostateczne decyzje zapadną po 7 lipca na bazie zgłoszeń i rozmów z rodzicami.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych, sympatyków, kibiców, były i obecnych piłkarzy oraz członków klubu na Walne Zebranie, gdzie zostanie wybrany nowy zarząd, na kolejną 2 letnią kadencję. Odbędzie się ono w dniu 30 czerwca (piątek) o godz. 19.00 w budynku OSP Barwałd Górny (strażnica).

Drużyna seniorów obecnie w głównej mierze bazuje na wychowankach: m.in. Mirosław Maciusiak, Marcin Blachut, Dominik Żak, Daniel Różycki, Stach Wypiór, Piotr Bucki, Michal Pocztowski, Piotr Filek, Tomek Gołuszka, Marcin Kopacz czy Kuba Filek (wypożyczony), Karolek Karcz (wyp.), Norbert Chrapla (wyp.) Michał Kondak) (wyp.). Klub WKS Żarek Barwałd Górny awansował do A klasy rozgrywek w okręgu wadowickim w której zagra w sezonie 2017/2018. Zdobywając w rozgrywkach imponująca liczbę 86 bramek i tracąc ich zaledwie 29. Najlepszym strzelcem okazał się grający trener Gabriel Wolski z liczną 38 trafień. Niesamowita jest również seria 14 wygranych meczów w lidze (wszystkie 11 spotkań w rundzie wiosennej wygrane – ostatnia porażka miała miejsce w rundzie wiosennej i jej 8 kolejce (9 października 2016): Gród Grodzisko – Żarek Barwałd Górny 5:3 ).

Klub został założony ponad 50 lat temu, a dokładnie w 1966 roku. Swoją przygodę z piłkę nożną zaczął w C klasie. Najwyższa liga w jakiej występował była to liga okręgowa. W tym samym czasie klub posiadał druga drużynę seniorów grająca w C klasie oraz młodzieży (trampkarzy). W swojej historii klub prowadził wiele grup młodzieżowych i wyszkolił wielu wychowanków, który godnie reprezentowali klub w różnych klasach rozgrywek. Z ciekawostek należy wymienić że w pewnym momencie klub jako nie liczny w rejonie posiadał dwie sekcje oprócz piłkarskiej… również tenisa stołowego, rozgrywki odbywały się w siedzibie klubu czyli swego czasu Dworze na I piętrze.

Szczegółowe informacje i rekrutacja
Franciszek Sarapata
tel. 888 843 210
wystarczy sms z rocznikiem dziecka

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x