Zapraszamy na spotkanie autorskie z MONIKĄ ŚLIWIŃSKĄ – finalistką Literackiej Nagrody Nike 2021

W czwartek, 13 października o godz. 10.00 zapraszamy do Biblioteki  Publicznej w Kalwarii na spotkanie autorskie z Moniką Śliwińską – dziennikarką, redaktorką i pisarką.

Monika Śliwińska jest autorką trzech książek:  „Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich” (2014), uhonorowanej Nagrodą Klio przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, biografii Stanisława Wyspiańskiego „Dopóki starczy życia” (2017) oraz „Panny z Wesela. Siostry Mikołajczykówny i ich świat.” (2020).  Finalistka Nagrody Literackiej NIKE 2021.

Jej powieści prowadzą nas do młodopolskiego Krakowa. Opowiadają o kobietach epoki – tych z krakowskich salonów i bronowickiej chaty. I we wszystkich obecny jest Mistrz – Stanisław Wyspiański, bądź jako bohater pierwszoplanowy (biografia), bądź jako postać w tle wydarzeń.

Biografie Moniki Śliwińskiej powstają na podstawie dokumentów, korespondencji, pamiętników, często niepublikowanych prywatnych archiwów. Autorka stara się pokazać jak najpełniejszy obraz opisywanej rzeczywistości. Postacie znane z literatury ożywają, nabierają kolorów, pobudzają wyobraźnię. Warto przenieść się w czasie i posmakować Krakowa przełomu wieków.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Spotkanie jest organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki na podsumowanie akcji czytelniczej Zaczytana Kalwaria 2022.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x