Zamiast trzeciej dawki szczepionki na Covid, w Kalwarii można dostać amantadynę

Szczepionka nie leczy Covidu. Szczepionka ma zapobiegać zarażeniu, jednakże nie jest ona w pełni skuteczna. Dzięki prof. Konradowi Rejdakowi z Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie cały kraj otrzymał nadzieję na leczenie Covid za pomocą amantadyny. Co ważne, już w ubiegłym roku Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, chciał aby amantadyna była dostępnym lekiem dla mieszkańców Gminy. I tak się stało.

Jak informuje Urząd Miasta, zaplecze medyczno-szpitalne w badaniach klinicznych będzie świadczone przez Szpital w Suchej Beskidzkiej. Na chwilę obecną Przychodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpiła do badań nad leczeniem covidu przez amantadynę. Oznacza to, że pacjent może zamiast leku otrzymać placebo. O sposobie badania klinicznego będą już informować lekarze prowadzący (lekarz nie wie, który pacjent dostaje lek i nie ma na to wpływu). Także nie wszyscy chętni mogą zostać zakwalifikowani do (badań) leczenia, które jest dostępne także dla mieszkańców z poza naszej Gminy. Do wzięcia udziału w badaniach, kwalifikację będą przeprowadzać lekarze zatrudnieni w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej. Udział w projekcie i podawanie amantadyny jest bezpłatne.

Proces przystąpienia do programu był długotrwały nie tylko z powodu zapoznania się procedurą medyczną, ale także z powodu iż nasza Przychodnia Zdrowia potrzebowała sprawdzonego partnera w postaci Szpitala, który zabezpieczyłby proces leczenia – mówi Burmistrz Augustyn Ormanty i dodaje Tym partnerem okazał się dla nas Szpital w Suchej Beskidzkiej, który nie odwrócił się od możliwości wypracowania alternatywy dla szczepień i możliwości leczenia osób już zakażonych. Muszę podkreślić, iż podczas rozmów i opracowaniu dokumentacji medycznej oraz prawnej pełną pomocą służył nam prof. Rejdak. Jest to wzór profesjonalizmu i żywy przykład jak spełniać przysięgę Hipokratesa.

Poniżej podajemy oficjalną informację o badaniach:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpił do przeprowadzenia badania klinicznego pod nazwą „Zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 u pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2” prowadzonego przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 z siedzibą w Lublinie ul. Jaczewskiego 8, 20-954 Lublin pod kierunkiem Prof. Dr hab. N. med. Konrada Rejdaka z Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Planowane badanie kliniczne dotyczy oceny skuteczności amantadyny w zapobieganiu progresji COVID-19 w kierunku ostrej niewydolności oddechowej i jej następstw neurologicznych.

W badaniu mogą wziąć udział następujące osoby :

  1. Mężczyźni i kobiety w wieku 18 lat i starsi.
  2. Potrafiące udzielić świadomej zgody.
  3. Posiadające potwierdzony wynik pozytywny na SARS-CoV-2 w ciągu 5 dni od daty wystawienia wyniku (według raportu laboratorium).
  4. Pacjenci z jednym lub kilkoma z następujących objawów: gorączka, kaszel, bóle mięśni, łagodna duszność, ból w klatce piersiowej, biegunka, nudności, wymioty, brak węchu, brak smaku, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa.
  5. Pacjenci, którzy podczas wstępnego badania przesiewowego zgłoszą co najmniej jeden a nie więcej niż 3 z następujących czynników ryzyka pogorszenia stanu klinicznego: wiek ≥40, otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby płuc (np. astma, POChP), zaburzenia immunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń), choroby neurologiczne: np. stan po odległym udarze lub urazie mózgu, stwardnienie rozsiane, otępienie i inne schorzenia neurozwyrodnieniowe).
  6. Pacjenci hospitalizowani lub ambulatoryjni z powodu spełnienia powyższych kryteriów i wymagający obserwacji w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych

Równocześnie informujemy, że kwalifikacji do udziału w przedmiotowym badaniu przeprowadzać będą lekarze zatrudnieni w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x