Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Gminie Kalwaria Zebrzydowska

W dniu 15 września 2021 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, parom małżeńskim z terenu naszej Gminy. Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom, które przeżyły 50 lat w małżeństwie. Z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska Odznakę Medalu otrzymało 18 par.

Uroczystość wręczenia odznaczeń poprzedzona została mszą św. w Kościele Parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, którą odprawił ks. dr Stefan Misiniec. W uroczystej mszy św. uczestniczyli Jubilaci, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Paweł Hebda.

W imieniu  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jubilatom wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dokonał Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Paweł Hebda. W uroczystości uczestniczył również Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Hebda oraz Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej Andrzej Burdek.

Z okazji Jubileuszu złożono Dostojnym Jubilatom gratulacje, życzenia, podziękowania z okazji Złotych Godów. Życzono dużo zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego pożycia.

Pół wieku razem. Na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie. Gratuluję Państwu wspólnie przeżytych lat. Osiągnięcie takiego stażu małżeńskiego wymaga szacunku, zrozumienia i nader wszystko ogromnej, wzajemnej miłości. Niech te odznaczenia nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę będą dla Was nagrodą za wspólnie spędzone lata – mówi II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x