fot. Szkoła Podstawowa im. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brodach

„Zabierz książkę na wakacje” – wakacyjna akcja biblioteczna

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach zainaugurowano akcję biblioteczną pod nazwą „Zabierz książkę na wakacje”. Celem tej inicjatywy jest zachęcenie uczniów do spędzenia letnich dni z książką w ręku.

 

Akcja jest częścią większego projektu promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz). Dzięki środkom pozyskanym z tego programu, biblioteka szkolna wzbogaciła się o ponad 400 nowych pozycji, obejmujących zarówno klasykę literatury dziecięcej, lektury szkolne, jak i najnowsze bestsellery dla młodych czytelników.

Jednak nowości wydawnicze to nie jedyne zmiany, jakie zaszły w szkolnej bibliotece. Aby stworzyć bardziej przyjazne i komfortowe warunki do czytania i wypożyczania książek, zakupiono również nowe elementy wyposażenia. W bibliotece pojawiły się kolorowe pufy, które nie tylko dodają wnętrzu przytulności, ale także stanowią wygodne miejsce do czytania i relaksu. Nowy regał ekspozycyjny umożliwia lepsze wyeksponowanie najciekawszych tytułów, zachęcając uczniów do sięgnięcia po nowe książki. Z kolei mobilne tablice pozwalają na elastyczne aranżowanie przestrzeni bibliotecznej oraz prezentację ważnych informacji dotyczących nowości wydawniczych, wydarzeń promujących czytelnictwo oraz organizację wystaw literackich.

Akcja „Zabierz książkę na wakacje” to doskonała okazja, aby uczniowie mogli wybrać interesującą lekturę na lato i cieszyć się nią w dowolnym miejscu – na plaży, w parku, czy w zaciszu domowego ogrodu.

 

Życzymy wszystkim udanych wakacji z książką w ręku!

mat. Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x