MKS Kalwarianka - fot. Andrzej Famielec | Kalwaria 24

Czy najbliższy sobotni mecz Kalwarianki będzie ostatnim w IV lidze?

MKS Kalwarianka zajmuje obecnie 5 miejsce od końca w Jako 4 Lidze. Wiadomo już że Wisła II Kraków awansuje do III ligi, a do spadających Wierchów Rabka-Zdrój, Niwy Nowa Wieś, Unii Oświęcim i MKS Trzebini może dołączyć MKS Kalwarianka lub Wolania Wola Rzędzińska.

 

Obecna tabela przypomina matematykę rozgrywek naszej reprezentacji narodowej. Kalwarianka ma na koncie 40 punktów i gra na wyjeździe z Lubaniem Maniowy, a Wolania z 41 punktami podejmuje Glinika Gorlice. Jedyną nadzieją na utrzymanie się Kalwarianki w IV lidze jest przegrana Wolani i minimum remis na wyjeździe z Lubaniem.

Oczywiście istnieje jeszcze szansa, że jedna wyżej klasyfikowanych drużyn wycofa się z rozgrywek i wówczas, jeszcze przez rok Kalwarianka pogra w IV lidze.

Zdjęcie zespołu proszę traktować historycznie, bo obecny skład już się lekko różni.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Władziu
Władziu
20 czerwca 2024 13:38

Prawda jest taka, że Pan Zadora zniszczył Kalwariankę i powinien jak najszybciej podać się do dymisji. Pogonił z klubu młodych chłopaków z Kalwarii, a zastąpił ich starymi najemnikami jak Boguski czy Burliga i do tego jeszcze słono opłaconymi. Miała być trzecia liga, będzie prawdopodobnie piąta. Dramat.

anna
anna
Reply to  Władziu
24 czerwca 2024 00:06

Bzdury. Po pierwsze – 3 liga , to jakieś durne mrzonki facebookowych kibiców, którzy nigdy na meczu Kalwarianki nie byli, a naczytali się w internetach o „nazwiskach” grających w Kalwarii. Po wtóre, druga drużyna, oparta na młodych, awansowała do A-klasy głownie dzięki wzmocnieniom z „jedynki”. Bez tych wzmocnień nie ma szans na grę na równi z innymi w A-klasie. Gdyby pierwszą drużynę oprzeć tylko o „naszych” i ” młodych”, to w Kalwarii mamy max okręgówkę i to przy założeniu, że jeszcze ktoś doświadczony tam pogra. Najbliższy sezon (niestety) to potwierdzi.

Piotr Zadora
Piotr Zadora
Reply to  Władziu
28 czerwca 2024 17:53

Dziękuję za Pańskie zdanie, zapraszam do złożenia swojej kandydatury na funkcje Prezesa, z wielką radością oddam „funkcję” komuś lepszemu.
Wcześniej proszę o zaprzestanie siania kłamstw o pogonieniu młodych chłopaków z Kalwarii bo ich tu nie było!
Nasi juniorzy reprezentują klub w klasie B.

A co do ocen, sprawdzi Pan w jakim momencie zaczynaliśmy (jedną nogą w klasie a) a gdzie jest teraz klub, finansowo, organizacyjnie a przedewszystkim na jakim poziomie są grupy młodzieżowe.

Jeśli jednak ma Pan lepszy plan, pomysł i możliwości to zapraszam do kontaktu.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x