mat. WCK Wadowice

Wadowickie Centrum Kultury poszukuje historyka z pasją!

Jeżeli masz wykształcenie wyższe historyczne, jesteś odpowiedzialna/ odpowiedzialny za powierzone zadania, potrafisz z pasją opowiadać o historii i wykazujesz się samodzielnością w działaniu to Wadowickie Centrum Kultury ma dla Ciebie ofertę pracy!

Wśród zadań, jakie czekają na Młodszego Instruktora w Muzeum Miejskim w Wadowicach znajdują się m.in.: prowadzenie działalności badawczej dotyczącej historii miasta, współpraca z lokalnymi kolekcjonerami i regionalistami, opracowywanie zbiorów, czy inicjowanie, opracowywanie koncepcji i realizacja wystaw, spotkań, wykładów, zajęć, warsztatów, lekcji muzealnych i innych działań w przestrzeni muzeum i poza nią czy współpraca w redakcji czasopisma „Wadoviana”.

Wadowickie muzeum mieści się w jednej z najstarszych kamienic w mieście, klasycystyczny budynek w stylu dworku pochodzi z początków XIX wieku. Misją tego miejsca jest przekonanie, że to właśnie w muzeum zaczyna się przygoda z historią regionalną. Oprócz wystaw stałych i czasowych w ofercie muzeum można znaleźć ciekawe warsztaty dostosowane do różnych grup wiekowych.

Jak mówią pracownicy Muzeum Miejskiego: „Nasze muzeum jest miejscem, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Tutaj poznajemy historię i tradycję miejsca, w którym żyjemy. Tutaj wyruszamy w podróż do miasta, w którym wszystko się zaczęło, aby je „dotknąć” i lepiej zrozumieć”.

Więcej informacji i wymagane dokumenty znajdują się na stronie: https://wck.wadowice.pl/poszukujemy-historyka-z-pasja-oferta-pracy-w-muzeum-miejskim-w-wadowicach/

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x