Wiosna z poezją – zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Szczęsnym Binkowskim do kalwaryjskiej Biblioteki

Serdecznie zapraszamy na wiosenne spotkanie z poezją, które odbędzie się w w czwartek 23 marca godz. 15.30 w Bibliotece w Kalwarii Zebrzydowskiej. Gościem Biblioteki będzie poeta Jarosław Szczęsny Binkowski.

W czasie spotkania autorskiego „Podróż przez życie” autor zaprezentuje swoje wiersze powstałe w różnych okresach życia. Tematycznie związane z miejscami, w których mieszkał i które odwiedził – okolice  Łodzi,  miasta na Wybrzeżu, Kraków, Hiszpania, Wielka Brytania, Kalwaria Zebrzydowska, okolice Miechowa.

Zapraszamy Wszystkich miłośników poezji w czwartek 23 marca godz. 15.30 do Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, al. Jana Pawła II 24.

 

Jarosław Szczęsny Binkowski urodził się w Łodzi, 17 lutego 1966 roku. Łódź, Pabianice, Rzgów – to miejsca bliskie sercu pisarza, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W latach osiemdziesiątych studiował teologię i zaczął pisać pierwsze wiersze. Pod koniec lat 90-tych wyjeżdża na Wybrzeże mieszkał w Mścicach, Koszalinie, Kołobrzegu. W 2003 roku zadebiutował tomikiem wierszy „Radharani i inne” w krakowskiej Jamie Michalika.

Dużo podróżował po Europie  i pracował jako artysta uliczny – zwiedził , m in.  Barcelonę, Londyn, Cambridge.

Jego wiersze były drukowane w „Wierszowniku” pod redakcją Józefa Barana , w „Dzienniku Polskim” oraz  książkach Kazimierza Wiśniaka. Publikował też w „ Kurierze  Lanckorońskim”, „ Wiadomościach Kalwaryjskich”,  „Kalwariarzu”, „Nihil Novi”, „ Nowym Życiu Pabianic”.

Występował między innymi w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, na Forum Kultury, w Stowarzyszeniu Absolwentów UJ w Collegium Iuridicum, w bibliotekach w Kalwarii Zebrzydowskiej, Lanckoronie, Busku – Zdroju, Lubaczowie, Darłowie, Działoszycach. Wystąpił również podczas  Dworcowych Spotkań z Poezją na dworcu autobusowym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Odrębną pasją poety jest malowanie.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x