Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II

W dniu dzisiejszym (23 marca) Rada Miejska Kalwarii Zebrzydowskiej podjęła uchwałę w prawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Inicjatorem powyższej uchwały jest Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

W uchwale zapisano m.in. „Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej występuje w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II – Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i wyraża swój sprzeciw w związku z atakiem lewicowo-liberalnych mediów na postać Świętego Jana Pawła II”.

Warto zaznaczyć, iż samorząd kalwaryjski jako pierwszy w powiecie wadowickim podjął uchwałę w obronie Jana Pawła II, który jest Patronem Miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Zapisano w niej również „Samorząd Gminy Kalwaria Zebrzydowska czuje się w obowiązku obrony Patrona naszego Miasta, sprzeciwiając się niezwykle krzywdzącym opiniom pojawiającym się w przestrzeni publicznej, a dotyczącym Jego osoby. Wobec niezasadności tych zarzutów warto przypomnieć, iż zarówno proces beatyfikacyjny oraz kanonizacyjny bardzo dokładnie prześwietlił życie Jana Pawła II i nie znaleziono żadnych informacji czy danych, które mogłyby stanowić podstawę dla obecnie stawianych niepotwierdzonych i nieprawdziwych zarzutów”.

 

Treść uchwały:

 

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

z dnia 23 marca 2023 r.

w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 40) Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej uchwala co następuje:

§ 1.

Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej występuje w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II – Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i wyraża swój sprzeciw w związku z atakiem lewicowo-liberalnych mediów na postać Świętego Jana Pawła II.

 

§ 2.

Samorząd Gminy Kalwaria Zebrzydowska czuje się w obowiązku obrony Patrona naszego Miasta, sprzeciwiając się niezwykle krzywdzącym opiniom pojawiającym się w przestrzeni publicznej, a dotyczącym Jego osoby. Wobec niezasadności tych zarzutów warto przypomnieć, iż zarówno proces beatyfikacyjny oraz kanonizacyjny bardzo dokładnie prześwietlił życie Jana Pawła II i nie znaleziono żadnych informacji czy danych, które mogłyby stanowić podstawę dla obecnie stawianych niepotwierdzonych i nieprawdziwych zarzutów.

Jan Paweł II był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich, okazywał szczególną wrażliwość i troskę o każdego człowieka. Samorząd Kalwaryjski wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i wdzięczność za jego wkład w dzieje Polski, Europy i świata. Pontyfikat Jana Pawła II miał wyjątkowe znaczenie również dla naszej społeczności lokalnej. Papież od najmłodszych lat związany był z Kalwarią Zebrzydowską. Tutaj przybywał jako młody chłopiec, później jako ksiądz, biskup i kardynał, a w latach 1979 i 2002 jako następca św. Piotra na Stolicy Apostolskiej. Odwiedzając Kalwarię Zebrzydowską w trakcie pielgrzymki do ojczyzny w 1979 roku, podniósł kalwaryjskie sanktuarium do rangi bazyliki mniejszej, prosząc mieszkańców i pielgrzymów przybywających w to wyjątkowe miejsce, aby modlili się za Niego za życia i po Jego śmierci. W trakcie czwartej pielgrzymki do ojczyzny 14 sierpnia 1991 r.

Papież Jan Paweł II zatrzymał się na kalwaryjskim rynku i pobłogosławił zgromadzonych mieszkańców. Wypowiedział wówczas znamienne dla mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej słowa: „Dziś tylko na krótko się tu zatrzymuję. Ale tutaj serce moje zostało na zawsze”. 19 sierpnia 2002 r. Papież Jan Paweł II – w ostatnim dniu swojej ósmej podróży apostolskiej do Polski, odbywającej się pod hasłem “Bóg bogaty w miłosierdzie” – nawiedził Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie Matce Bożej Kalwaryjskiej zawierzył Kościół, Naród Polski i siebie samego. Wydarzenie to było klamrą spinającą życie Karola Wojtyły – Jana Pawła II, największego pośród Pielgrzymów Kalwaryjskich.

W uznaniu wszystkich zasług Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II, Patrona Naszego Miasta, składamy Wielkiemu Rodakowi wyrazy wdzięczności za cały Jego pontyfikat, występujemy w obronie Jego dobrego imienia i wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec prób podważania autorytetu Świętego Jana Pawła II.

 

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x