Wicemarszałek Tomasz Urynowicz z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej

W piątek (9 sierpnia 2019 r.) na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Sportu- Radny Wojewódzki Filipa Kaczyńskiego Kalwarię Zebrzydowską odwiedził Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.

W piątek (9 sierpnia 2019 r.) na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Sportu- Radny Wojewódzki Filipa Kaczyńskiego Kalwarię Zebrzydowską odwiedził Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Tradycyjnie wizyta rozpoczęła się od wizyty w kalwaryjskim sanktuarium, gdzie Wicemarszałek zapoznał się z historią klasztoru oraz zagadnieniami związanymi z turystyką pielgrzymkową. Zakonnicy zapoznali gościa z inwestycjami, jakie czyni klasztor myśląc o pielgrzymach, którzy tak licznie odwiedzają nasze Sanktuarium.

Następnie Wicemarszałek po kilkunastominutowej wizycie w Urzędzie Miasta odwiedził miejsca, gdzie przeprowadzana się inwestycje, które dofinansowuje Urząd Marszałkowski (modernizacją drogi wojewódzkiej 953, budową kanalizacji sanitarnej wraz z wymianą wodociągu, przebudową boiska wielofunkcyjnego,  modernizacją biblioteki publicznej).

Na stadionie „Kalwarianki” rozmawiano na temat modernizacji bazy sportowej i potencjalnego wykorzystanie jej podczas Igrzysk Europejskich, jakie będą organizowane w Małopolsce. Dodatkowo poruszano kwestie ochrony środowiska, ekologii i programu EcoMałopolska. Jednym z najciekawszych elementów tego programu jest „eco park” polegający na budowie nowych, zielonych miejsc wypoczynku. Radny Wojewódzki Filip Kaczyński pełnił w tym dniu także rolę gospodarza, gdyż dołożył wszelkich starań, aby te inwestycje doszły do skutku.

Była to owocna wizyta, zwłaszcza że już w niektórych miejscach w Kalwarii Zebrzydowskiej widać owoce współpracy samorządu gminnego i wojewódzkiego.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x