Wieprzańska Traktoryja już niedługo odbędzie się we Frydrychowicach

W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z wieloma nagrodami. Tym razem widowisko odbędzie się we Frydrychowicach.

W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z wieloma nagrodami. Tym razem widowisko odbędzie się we Frydrychowicach.

Koniec sierpnia i początek września to czas tradycyjnych dożynek, które odbywają się we wszystkich gminach powiatu wadowickiego. W gminie Wieprz oprócz tradycyjnych obchodów po raz kolejny przygotowano dodatkową atrakcję. To Traktoryja, czyli wyścigi traktorów. Pierwsze trzy edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego po raz kolejny zostały zorganizowane wyścigi traktorów.

Warunkiem wzięcia udziału w konkurencji jest uzyskanie pełnoletności oraz posiadanie prawa jazdy kategorii B lub T. Pojazd nie może być „rasowany” ma być zwykłym ciągnikiem rolniczym. Przygotowano  3 klasy według mocy silnika: Capek, Pół mocna, Tytan. Celem wyścigu jest jak najszybsze dotarcie do mety slalomem.

Wydarzenie jest dedykowane rolnikom, którzy chcą zakończyć okres żniw w sposób nietypowy i pełen emocji. Wyścig ma przebiegać w duchu zasad fair-play oraz zdrowej rywalizacji. Impreza odbędzie się w  niedziele 25 sierpnia od godziny 13:00 w centrum Frydrychowic. Same wyścigi odbędą się od godziny 17:00.

Nie zabraknie innych atrakcji, zgodnie z programem odbędzie się Korowód Dożynkowy wraz z prezentacją maszyn rolniczych, konkurs Wieńcy Dożynkowych, oraz wszelkiego rodzaju występy artystyczne. W tym roku gościem specjalnym będzie Krzysztof Hanke „Bercik” z kabaretu Rak, który zadba o dobry humor publiczności. Wieczorem odbędzie się kilkugodzinna zabawa taneczna przy zespole muzycznym Black Jack. Zapraszamy również na degustację produktów regionalnych. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x