Walcz ze smogiem! Zaznacz kopciucha!!!

Na ostatniej sesji Rady Miasta Burmistrz Augustyn Ormanty poświęcił kilka słów portalom, które w złym świetle przedstawiają powietrze w Gminie, „A nie jest tak źle” – i tu się z Burmistrzem zgadzam. Nie jest źle, JEST KATASTROFALNIE. Dziś wskaźnik CAQI w Kalwarii Zebrzydowskiej wynosi 144. Oznacza to, że wskakujemy na 16 miejsce najbardziej zanieczyszczonych miejsc na ziemi, według rankingu Air quality and pollution city ranking

Na ostatniej sesji Rady Miasta Burmistrz Augustyn Ormanty poświęcił kilka słów portalom, które w złym świetle przedstawiają powietrze w Gminie, „A nie jest tak źle” – i tu się z Burmistrzem zgadzam. Nie jest źle, JEST KATASTROFALNIE. Dziś wskaźnik CAQI w Kalwarii Zebrzydowskiej wynosi 144. Oznacza to, że wskakujemy na 16 miejsce najbardziej zanieczyszczonych miejsc na ziemi, według rankingu Air quality and pollution city ranking [link]. Gratulujemy!!!

A to wynik pomiarów gminnych ze strony http://tymoddycham.uj.edu.pl/:

 

Można, a nawet trzeba brać sprawy we własne ręce. Pojawiła się niedawno w internecie strona Kopci.com, której głównym celem jest celem jest zwiększanie świadomości oraz zebranie wysłużonych kopciuchów na jednej mapie. Pozwoli to przeprowadzić komunikację do tych miejsc lub latem zaplanować wsparcie na wymianę pieców. Na mapie w okolicy Kalwarii jeszcze nie jest dużo zaznaczonych punktów, ale może pomoc mieszkańców sprawi, że niektórzy decydenci przestaną bagatelizować to co się dzieje w Naszej Gminie.

grafika informacyjna pochodząca z portalu www.kopci.com

Mapę uzupełnia się za pomocą aplikacji wystarczy wskazać na mapie miejsce emisji zanieczyszczeń i kliknąć w przycisk “TU KOPCI”. Następnie potwierdź lokalizację, klikając przycisk “WSKAŻ KOPCIUCHA”. Zebrane dane są prezentowane na powyższej mapie. Na podstawie ilości zgłoszeń mapa automatycznie dostosuje oznaczenie tak, aby wyróżnić miejsca wymagające największej uwagi.

 
Aby nie być gołosłownym, oto kilka fotografii z poranka Kalwaryjskiego.
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x