Wadowicki szpital zakwalifikował się do sieci szpitali NFZ. Bez oddziału geriatrycznego

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ opublikował wykaz szpitali z naszego regionu, które zakwalifikowały się do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. W Małopolsce będzie to 36 podmiotów, wśród nich jest także wadowicka lecznica.

We wtorek (27.06) Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował wykaz szpitali z naszego regionu, które zakwalifikowały się do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci szpitali. W Małopolsce będzie to 36 podmiotów. Wśród nich jest również Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, który będzie miał zagwarantowany I poziom zabezpieczenia. Niestety poza finansowaniem znalazł się oddział geriatryczny placówki. Pacjenci geriatryczni będą trafić na inne oddziały szpitalne.

W środę (28.06) w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbył się – poświęcony temu tematowi – briefing z udziałem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika oraz  dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Elżbiety Fryźlewicz-Chrapisińskiej.

Znamy sieć szpitali w Małopolsce. W pełni zabezpiecza ona zdrowotne potrzeby pacjentów. Cieszę się, że oczekiwane zmiany wejdą w życie już za kilka miesięcy, od 1 października. To znacząca zmiana z perspektywy pacjentów: po pierwsze usługi będę bardziej dostępne, po drugie pacjent będzie w końcu traktowany kompleksowo. Takiego podejścia dotychczas nie było — mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz dostępu do świadczeń, Małopolski Oddział Wojewódzkiego NFZ podejmować będzie decyzje o ogłoszeniu dodatkowych postępowań konkursowych dla tych szpitali, które nie znalazły się w sieci.

Niewątpliwie dzięki sieci szpitali będziemy mogli mówić o lepszej koordynacji całego procesu leczenia pacjenta, który zostaje skierowany do szpitala. Opieka ma być kompleksowa i zorganizowana, a szpitale będą mieć lepsze warunki funkcjonowania — mówiła dyrektor Elżbieta Fryźlewicz-Chrapińska.

 

(MG)
fot. Wadowiceonline.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x