W niedzielę Wielki Turniej Charytatywny „Gramy dla Zosi”

Już w najbliższą niedzielę na stadionie Kalwarianki zostanie zorganizowany Wielki Turniej Charytatywny „Gramy dla Zosi”. Będzie moc atrakcji i nie tylko sportowych, ale też muzycznych, wydarzenie skierowane dla całych rodzin! Głównym celem jest zbiórka środków na leczenie małej Zosi Pająk, ratunkiem dla dziewczynki jest terapia najdroższym lekiem świata, jego koszt to 9 mln zł.

W niedziele zostanie zorganizowany turniej charytatywny, a ozdobą i meczem dnia będzie spotkanie Oldboys Wisły Kraków z drużyną Oldboys MKS Kalwarianka i Przyjaciele, mecz odbędzie się na głównym boisku Kalwarianki o godz. 15:00.

Dodatkowo w czasie całego dnia prowadzona będzie zbiórka datków na rzecz dziewczynki, odbędą się licytacje w godz. 14:00 -18:00 koszulek Wisły Kraków, pamiątek sportowych i innych gadżetów, zostanie zorganizowana loteria fantowa, będzie też festyn sportowy z małą gastronomią (grill bar, wata cukrowa, popcorn, lody) i atrakcjami dla najmłodszych – dmuchańce, malowanie twarzy, warkoczyki, biegi dla dzieci i wiele innych atrakcji, organizatorzy zapraszają całe rodziny do udziału.

To nie koniec atrakcji jakie przygotowano, gwiazdą wieczoru będzie Gosia Andrzejewicz z zespołem jej występ zaplanowano na godz. 19:00 na stadionie Kalwarianki, wcześniej wystąpi nie mniej utalentowana Natalia Kruźlak „Na łąkach zmysłów”.

Partnerem wydarzenia jest: Województwo Małopolskie

Patronat honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi” objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Organizatorami: Stowarzyszenie Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Stowarzyszenie Bądźmy razem, Ekipa Zosi, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Stowarzyszenie Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Wisła Kraków, MKS Kalwarianka, Starzy Bywalcy.

Przypomnijmy Zosia Pająk urodziła się 4 maja 2022 roku. Badania przesiewowe wykazały, że dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. SMA to choroba genetyczna, która powoduje śmierć neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni związanych nie tylko z ruchem, ale również z przełykaniem, oddychaniem i życiem. Ratunkiem dla dziewczynki jest terapia najdroższym lekiem świata, jego koszt to 9 mln zł.

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x