Czy masło orzechowe do dobry pomysł na odżywienie organizmu po treningu?

Obecnie na rynku dostępny jest duży wybór zdrowych maseł orzechowych, które można wykorzystywać w różnego rodzaju dietach, na potrzeby różnych celów treningowych itp. Zdrowe masło orzechowe posiada pełnowartościowy skład, który jest w stanie w pozytywny sposób odżywić organizm. Oczywiście ilość kalorii dostarczonych w ten sposób wciąż może okazać się dość spora, jednak wszystko zależy od tego w jaki sposób i w jakich ilościach zostanie ono przyjęte.

Co jednak najważniejsze, masło orzechowe może być skutecznie wykorzystywane także na potrzeby suplementacji okołotreningowej. Przez wartościowy skład masła orzechowego, można odżywić organizm zarówno na potrzeby treningu, jak i regeneracji organizmu. Warto zatem przyjrzeć się temu dokładniej, jak jest to możliwe oraz czy jest to odpowiedni sposób na regenerację powysiłkową.

Jakie właściwości posiada masło orzechowe?

W tym przypadku kluczowe będzie przede wszystkim to, jakie orzechy zostały wykorzystane na potrzeby konkretnego masła orzechowego. Będzie to w dużej mierze wpływało właśnie na właściwości produktu. Można jednak przedstawić kilka cech, które przypisuje się najbardziej popularnej formie orzechów wykorzystywanych w maśle orzechowym. Co więcej, wiele z tych właściwości będzie można przypisać także innego rodzaju pastom z orzechów. Orzechy arachidowe są można spotkać w masłach orzechowych najczęściej, zatem jakie posiadają one właściwości?

  • Źródło cennych substancji odżywczych – orzechy arachidowe posiadają m.in. białko, błonnik, witaminę E oraz minerały w postaci potasu i magnezu. To natomiast będzie wypływało na kolejne cechy samego masła orzechowego.
  • Działanie antyoksydacyjne – za sprawą witaminy E, która jest jednym ze zmiataczy wolnych rodników odpowiedzialnych za bardzo wiele złych działań i procesów zachodzących w organizmie.
  • Pozytywny wpływ na pracę jelit – tę właściwość można przypisać do masła orzechowego za sprawą błonnika, który także będzie odpowiadał za obniżanie poziomu cukru we krwi.

To tylko niektóre z właściwości masła orzechowego z prażonych orzechów arachidowych. Warto jednak pamiętać, że można wyróżnić także pasty z pistacji, czy też migdałów, które będą posiadały inne, prozdrowotne właściwości. 

Wszelkiego rodzaju wartościowe masła orzechowe można nabyć w sklepie SFD, gdzie znajdują się masła orzechowe na bazie różnego rodzaju orzechów. Jedną z wartościowych past orzechowych jest m.in. ALLNUTRITION NUTLOVE CRUNCH (https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Nutlove_Crunch-opis40882.html#opis). Doskonale sprawdzi się na potrzeby różnego rodzaju posiłku, a także pomoże dostarczyć odpowiednich substancji odżywczych. Czy będą one właściwe także z punktu widzenia regeneracji po treningu?

Czy masło orzechowe sprawdzi się na potrzeby regeneracji po treningu?

Zdrowe masło orzechowe dostarcza do organizmu wartościowych składników odżywczych, które są bardzo istotne w zbilansowanej diecie. Jako bogate źródło węglowodanów oraz białka, może także sprawdzić się w przypadku suplementacji po treningu, na potrzeby odżywienia mięśni za pomocą pożywienia. Masło orzechowe można jeść osobno, a także niemal dowolnie komponować z pieczywem, waflami ryżowymi, omletami, naleśnikami itp.

To spowoduje, że organizm otrzyma odpowiednią dawkę składników odżywczych, aby mięśnie mogły przejść regenerację nawet po intensywnym treningu. Warto jednak pamiętać, że nie zapewni ono takich samych rezultatów, co dedykowane suplementy do regeneracji powysiłkowej i uzupełnienia wypłukanych z organizmu substancji wraz z potem. 

To powoduje, że mimo wszystko warto zwracać uwagę na to jak wygląda dieta właściwa, a w razie potrzeby sięgnąć po dedykowane suplementy pozwalające zmaksymalizować efekty nie tylko treningu, ale także regeneracji potreningowej. Tego rodzaju suplementy również są dostępne w sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/Po_treningu-k123.html) w przeróżnych formach, wariantach itp. Dzięki temu każda osoba znajdzie właściwą odżywkę dla siebie.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x