W Kalwarii pamiętali o rocznicy Katynia i Katastrofy Smoleńskiej

W przeddzień rocznicy tragicznych dla Polski wydarzeń (w piątek 8 kwietnia 2022 r.) zostały pod Tablicą Katyńską na terenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej złożone kwiaty oraz znicze dla uczczenia pamięci pomordowanych Polaków w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku oraz innych miejscach kaźni z wiosny 1940 roku, a także w intencji tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej z przed dwunastu lat, w której śmierć poniosło 96 osób na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.

Po Mszy Świętej w intencji poległych w Smoleńsku, kwiaty pod tablicą złożyli m.in. o. Gracjan Kubica Kustosz Sanktuarium, Radni Rady Miejskiej: Jarosław Lenik i Marcin Zadora, Radny Powiatowy: Marek Cimer, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Danuta Kawa, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer, Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 1 Tadeusz Stela oraz mieszkańcy.

Po złożeniu kwiatów, uczestnicy uroczystości udali się na mszę św. w intencji ofiar katastrofy, zamówioną przez członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwość.

1 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x