Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski odwiedził gminę Kalwaria Zebrzydowska

W dniu wczorajszym (11 kwietnia) Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski odwiedził Kalwarię Zebrzydowską. Wizytując Stadion MKS Kalwarianka, Sanktuarium Kalwaryjskie oraz podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego „Dolandia”

Na obiekcie MKS „Kalwarianka” powstała bieżnia czterystumetrowa z sześcioma torami o nawierzchni syntetycznej. Wykonano również, skocznie do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem. Zmodernizowano boksy trenerskie, przeprowadzono  rekultywację łuków, wykonano studzienki teletechniczne, powstało również oświetlenie bieżni, zadbano także o monitoring.  Inwestycja na stadionie otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 124 tys. zł  w ramach projektu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa – MIRS” i została sfinansowana  w całości ze środków z  zewnątrz.

Obecnie trwa przebudowa obiektu sportowo-hotelowego, powstaje bosko do tenisa, a także  wypożyczalnia rowerów, a klub przygotowuje się do Jubileuszu 100-lecia.

Marszałek Województwa odwiedził także Sanktuarium Kalwaryjskie, wizytując również Aulę im. Św. Jana Pawła  II.

Od dwóch lat patronem Kalwarii jest – tak samo jak Małopolski – św. Jan Paweł II. Cieszę się, że mogłem dziś być w Kalwarii, w miejscu, o którym Papież Polak mówił „tutaj serce moje zostało na zawsze”. To właśnie Kalwaria Zebrzydowska była tym polskim miastem, które odwiedził Jan Paweł II podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 roku. To ważne miejsce także w kontekście rozpoczynającego się dziś Wielkiego Tygodnia. To tu każdego roku tłumy wiernych modlą się zarówno podczas Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową oraz licznie uczestniczą w Liturgii Wielkiego Piątku – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Witold Kozłowski odwiedził również  podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego „Dolandia”, którzy przygotowali krótką akademię w czasie, której opowiedzieli o działalności placówki, swego podziwu dla funkcjonującej placówki nie krył Marszałek.

Dodajmy, że w internetowym plebiscycie „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” zorganizowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego w 2021 roku placówka otrzymała wyróżnienie za najlepszy projekt unijny zrealizowany na terenie powiatu wadowickiego.

Wizyta była okazją do omówienia ważnych spraw lokalnych, m.in. inwestycji w bazę  sportową na stadionie „Kalwarianki”, przebudowę parkingu w Barwałdzie Górnym. Rozmawiano także o zbliżającym się  Jubileuszu 100-lecia Kalwarianki, organizacji wydarzeń kulturalnych czy też czekających Gminę Kalwaria Zebrzydowska kolejnych inwestycjach.

W czasie spotkania Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty w imieniu lokalnego samorządu dziękował za otrzymane wsparcie jakie Gmina otrzymała w Województwa Małopolskiego.

W spotkaniach  wzięli udział również radni województwa: Danuta Kawa oraz Rafał Stuglik, a także radni Rady Miejskiej Tadeusz Wilk, Marcin Zadora, Ewa Pacut.

info: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x