Ruszyła rozbudowa szkoły w Jastrzębi - 11 września 2018 r. - fot. UG Lanckorona

W Jastrzębi rozpoczęto budowę nowego budynku szkoły

11 września 2018 roku pozostanie szczególną datą dla wszystkich mieszkańców Jastrzębi, ponieważ to właśnie wtedy została wbita przysłowiowa „pierwsza łopata” pod budowę nowego budynku szkoły w Jastrzębi, który oprócz budynku szkoły będzie pełnił też rolę Centrum Aktywności Lokalnej.

We wtorkowe przedpołudnie pod budynkiem szkoły w Jastrzębi zebrali się uczniowie z Jastrzębi, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy Jastrzębi, aby uroczyście zainaugurować rozpoczęcie robót budowlanych związanych z rozbudową szkoły. Wójt Tadeusz Łopata, który dołożył wszelkich starań, żeby uzyskać dotację na rozbudowę szkoły przybył w towarzystwie Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowcy Pana Zbigniewa Małeckiego oraz Pani Skarbnik Gminy Lanckorona Barbary Miski. Honory gospodyni miejsca pełniła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastrzębi Pani Katarzyna Nicpoń. Na uroczystość przybyli także: emerytowana Dyrektor Pani Rozalia Godulska, wieloletnia Dyrektor Pani Małgorzata Chyczyńska, Sołtys sołectwa Jastrzębia Ryszard Frączek, Przewodnicząca Komitetu Rozwoju SP w Jastrzębi Pani Małgorzata Dziadkowiec, Prezes LKS „Jastrzębianka” Tadeusz Radoń, Prezes OSP Jastrzębia Stanisław Bartyzel, Przewodnicząca KGW Jastrzębia Wanda Kozik, wikary lanckorońskiej parafii ks. Michał Hans. Wszyscy zgromadzeni zgodnie stwierdzili, że rozpoczęcie rozbudowy szkoły jest spełnieniem ich marzeń oraz, że znacząco wpłynie to na edukację dzieci.

Wójt Tadeusz Łopata wyraził nadzieję, że ta inwestycja będzie osiągnięciem, z którego będą korzystać kolejne pokolenia, a rozbudowa szkoły pozwoli dzieciom na rozwój w lepszych warunkach i na naukę w miejscu przyjaznym i dostosowanym do wymagań dzieci i młodzieży. Wójt przypomniał, że w 2017 w trakcie reformy edukacji zadecydował o pozostawieniu w Jastrzębi nauczania dzieci w klasach I-VIII, a nie tylko I-IV oraz powiedział, że trudną decyzją było też przyjęcie dotacji, która pierwotnie miała być wyższa, ale korzyści dla dzieci i mieszkańców Jastrzębi wynikające z realizacji tej inwestycji przeważyły szalę na korzyść przyjęcia dotacji i podpisania umowy.

Obecny podczas uroczystości ks. Michał Hans pobłogosławił miejsce i odmówił krótką modlitwę, po której nastąpił moment wbicia pierwszej łopaty. Wójt Tadeusz Łopata zaprosił do tego Panią Skarbnik Gminy Lanckorona Barbarę Miskę. Kolejnymi osobami zaproszonymi do wbicia pięknie udekorowanej łopaty byli: Pani Dyrektor Katarzyna Nicpoń, Pani Małgorzata Chyczyńska, Pani Rozalia Godulska i Pan Ryszard Frączek; następnie przedstawiciele rodziców: Pani Małgorzata Dziadkowiec i Pan Tadeusz Radoń, przedstawiciele lokalnej społeczności Pan Stanisław Bartyzel – Prezes OSP Jastrzębia oraz Pani Wanda Kozik – Przewodnicząca KGW Jastrzębia; ostatnimi osobami byli Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lanckoronie Zbigniew Małecki oraz pracownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Pani Ewa Kolarska. Po dorosłych łopatę przejęli uczniowie z Jastrzębi – każdy z nich miał szansę wbić ją w miejscu, gdzie stanie nowy budynek szkoły.

Słodki poczęstunek od Pani Małgorzaty Dziadkowiec był zwieńczeniem tej ważnej dla lokalnej społeczności chwili, na którą od lat czekali uczniowie i mieszkańcy sołectwa Jastrzębia.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x