fot. ZHP

Pielgrzymka Harcerska do Kalwarii Zebrzydowskiej

Zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej wzięli udział w VIII Pielgrzymce Harcerskiej ZHP Chorągwi Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka miała miejsce w dniach 20 – 21 kwietnia 2024 i przebiegała pod hasłem Hasłem „Pokój i dobro” – zawołanie zakonu franciszkanów, do którego pielgrzymowali.

 

Podczas trudów wędrówki, które w tym roku potęgowała zmienna pogoda, harcerze rozważali tajemnice różańca. W trakcie oficjalnego powitania harcerze pokłonili się obrazowi Matki Bożej Kalwaryjskiej i złożyli przed nią intencje, z którymi wyruszyli. Plan na sobotę, oprócz trasy i powitania obejmował również wspólny obiad, adorację oraz mszę świętą – coś dla ciała i coś dla duszy. W ramach wieczornego podsumowania pierwszego dnia miało również odbyć się ognisko, niestety ulewa zmieniła plany i harcerze skryli się pod dachem.

Niedziela przywitała nas niewielkimi opadami śniegu. Drugi i i ostatni dzień pielgrzymki rozpoczął się mszą świętą w Bazylice, podczas której harcerze podjęli się różnych posług, od służby ołtarza, po śpiewanie psalmu. Następnie by zebrać wszystkie nabyte w trakcie pielgrzymowania informacje odbyła się gra terenowa po wzgórzu Kalwaryjskim. Jednym z punktów gry było zrobienie sobie pamiątkowych toreb z graficznym odzwierciedleniem hasła pielgrzymki.

Oficjalnym zakończeniem VIII Pielgrzymki był uroczysty apel, odbywający się tradycyjnie na ołtarzu polowym bazyliki. Kolejna harcerska pielgrzymka do Kalwarii już za rok, do zobaczenia! Czuwaj!

Przewodniczka Marta Macheta

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x