walczy Szymon Wodniak (SKS Grass-Hopper Kalwaria) - fot. SKS Grass-Hopper Kalwaria

VI Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w Szpadzie

Blisko dwustu zawodników walczyło w czasie kolejnej, szóstej edycji turnieju szermierczego „Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej, który odbył się w minioną sobotę i niedzielę (12-13 stycznia 2019 r.) w Kalwarii Zebrzydowskiej. Turniej został zorganizowany przez Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” pod patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej i Starosty Wadowickiego.

Blisko dwustu zawodników walczyło w czasie kolejnej, szóstej edycji turnieju szermierczego „Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej, który odbył się w minioną sobotę i niedzielę (12-13 stycznia 2019 r.) w Kalwarii Zebrzydowskiej. Turniej został zorganizowany przez Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” pod patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej i Starosty Wadowickiego.

W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta w wieku od 7 do 16 lat z krajowych klubów szermierczych takich jak UKS Kosynier Gliwice, UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, PTG Sokół Mielec, RMKS Rybnik, Szpada Wadowice, PKSzerm Warszawa, Cracovia 1906, UKS Trójka Radlin, Gryf Mielec, UKS Start Opole, T.S. Górnik Radlin, Piast Gliwice, UKS Victoria Gaj, SPKS Jakub Więcławice, AZS AWF Kraków, WKS Zawisza Katowice, KS Klinga Katowice, BTS Bytom, UKS MDK Olimp Lubin, Zerwikaptur Kraków, Tarnowska Akademia Fechtunku, Wisła Kraków, Pałac Młodzieży Tarnów, PKS Milenium Skawina, UKS Topór Krzeszowice, WKS Kolejarz Wrocław, Pałac Młodzieży Katowice oraz UKSz Legnica. W zawodach brali ponadto udział zawodnicy z Węgier.

uroczyste otwarcie turnieju szermierczego – fot. SKS Grass-Hopper Kalwaria

Zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Szermierczego, turniej rozgrywany był w formule walk grupowych a następnie na podstawie rankingu po grupach, dalsza część turnieju była rozgrywana systemem pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy. Zawody można było oglądać na miejscu a także w internecie dzięki transmisji „na żywo”.

Wśród mocnej konkurencji zawodnicy z SKS Grass-Hopper Kalwaria, pod kierunkiem trenera Felixa Frasia wywalczyli dobre miejsca w klasyfikacji końcowej. Zawody na podium ukończyli Alicja Goczał która zajęła drugie miejsce w kategorii „dzieci” (roczniki 2007-2008) oraz Ireneusz Filek który zdobył aż dwa srebrne medale startując w swojej (roczniki 2005-2006) oraz wyższej kategorii wiekowej (2002-2004).

walczy Jan Łukasiak (SKS Grass-Hopper Kalwaria) – fot. SKS Grass-Hopper Kalwaria

Turniej w finałowych ósemkach ukończyli ponadto reprezentanci gospodarzy turnieju Szymon Wodniak, Daniel Filek, Antoni Bieniecki, Szymon Bieniecki i Bartosz Leśniak.

walczy Szymon Wodniak (SKS Grass-Hopper Kalwaria) – fot. SKS Grass-Hopper Kalwaria

W trakcie turnieju rozegrano turniej indywidualny i drużynowy dla „amatorów”. Należy wspomnieć, że w zawodach drużynowych drużyna amatorska Grass-Hopper Kalwaria wywalczyła brązowy medal stając na najniższym stopniu podium.

dekoracja zawodników w kategorii „junior młodszy” Ireneusz Filek – 2 miejsce, Daniel Filek – 6 miejsce, Szymon Wodniak – 8 miejsce (wszyscy SKS Grass-Hopper Kalwaria) – fot. SKS Grass-Hopper Kalwaria

Dzieci które chciałyby spróbować swoich sił i wystartować kiedyś w takich zawodach zapraszamy do kalwaryjskiego klubu Grass-Hopper. Zajęcia prowadzone są we wszystkie dni powszednie w godzinach popołudniowych w Domu Strażaka w Brodach. Zapraszamy również osoby dorosłe do sekcji amatorskiej prowadzącej zajęcia w ramach wolnego czasu i zdrowego trybu życia. Więcej informacji na stronie www.szermierka-kalwaria.pl.

{SKS Grass-Hopper Kalwaria}

walka w najmłodszej kategorii wiekowej – fot. SKS Grass-Hopper Kalwaria
walczy Anna Długosz (SKS Grass-Hopper Kalwaria) – fot. SKS Grass-Hopper Kalwaria
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x