Młodzieżowa Drużyna Pożarnicze OSP Przytkowice zakwalifikowała się do udziału w olimpiadzie Strażackiej w dniach 14 – 21 Lipca 2019 r. w Martigny w Szwajcarii

Miło nam poinformować, że Młodzieżowa Drużyna Pożarnicze dziewcząt reprezentująca OSP Przytkowice zakwalifikowała się do udziału w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Druhowie z całej Europy, zawody te określają jako Strażacka Olimpiada CTiF, impreza odbędzie się w dniach 14 – 21 Lipca 2019 r. w Martigny w Szwajcarii. 

 

Warto dodać, że młodzi druhowie z OSP Przytkowice dominują już nie tylko w gminie, powiecie czy województwie ale też w skali kraju, teraz zakwalifikowali się na Olimpiadę Strażacką, otrzymali okazję by swoje umiejętności zaprezentować na arenie międzynarodowej.
W ostatnich Ogólnopolskich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF Konin – Licheń Stary 2018,  drużyna MDP Przytkowice sekcje dziewcząt i chłopców spisała się doskonale  zajęła  czołowe miejsca i zdominowała zawody zdobywając cztery okazałe puchary.

Wicemistrzostwo  Polski zajęła drużyna Dziewcząt MDP Przytkowice i to właśnie ta drużyna zakwalifikowała się na Olimpiadę Strażacką, tym samym otrzymała okazję do rywalizacji w międzynarodowym gronie, ale będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości a także doskonała okazja do promocji naszego regionu.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska finansowano będzie wspierała przygotowania i wyjazd na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF w Martigny w Szwajcarii.

Olimpiada CTiF
Początki samej organizacji CTIF sięgają 1900 roku, kiedy to podczas międzynarodowej wystawy i kongresu pożarniczego zorganizowanego w Paryżu powołano do życia Wielką Międzynarodową Radę Straży Pożarnych, która w 1929 roku przybrała nazwę CTIF. Obecnie CTIF przekształca się w międzynarodowe stowarzyszenie służb pożarniczych i ratowniczych.
CTIF zrzesza 48 krajów (w tym Polskę) oraz 46 członków stowarzyszonych – głównie producentów sprzętu pożarniczego, stowarzyszenia pożarnicze i ratownicze oraz centra szkoleniowe.
Od 1961 stałym elementem towarzyszącym odbywającym się początkowo co 3 trzy, a obecnie co 4 lata, kongresom CTIF stały się międzynarodowe tradycyjne zawody sportowo-pożarnicze.
Pierwsze odbyły się w Bad Godesberg (Niemcy), następne w miejscowościach: Miluza (Francja 1963), Karlovec (Jugosławia 1966), Krems (1969 Austria), Brno (1973 Czechosłowacja), Trento (1977 Włochy), Boblingen (Niemcy 1981), Vocklabruck (Austria 1985), Warszawa (Polska 1989), Berlin (Niemcy 1993), Herning (Dania 1997), Kuopio (Finlandia 2001), Varazdin (Chorwacja 2005), Ostrava (Czechy 2009), MIluza (Francja 2013).

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x