Dyżury Aptek – zawieszone

Niestety mamy smutną wiadomość dla mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Dyżury Aptek, który ogłosił Powiat Wadowicki dla Kalwarii Zebrzydowskiej są nieaktualne.

Problemy z dyżurami aptek rozpoczęły się wraz z zamknięcie Apteki Bonifratrów przy ul. 3-go Maja. Wówczas to powstał wakat tygodniowy po trzech tygodniach dyżurów. Pisaliśmy to tym tutaj [link]. Po naszej publikacji Burmistrz Augustyn Ormanty 13 listopada 2018 r. zorganizował spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Aptekarze – o przebiegu spotkania informuje magistrat na swoich stronach [link]. Burmistrz przychylając się do wniosku aptekarzy, negatywnie zaopiniował propozycje Powiatu względem dyżurów [sprawozdanie z działalności Burmistrza strona 14/15 link].

Jak się dzisiaj nieoficjalnie dowiedzieliśmy było to jedyne spotkanie aptekarzy z Władzami Powiatowymi, które podczas wspomnianego spotkania niechętnie przyjęły stanowisko aptekarzy. Władze Powiatu samodzielnie, bez dodatkowych konsultacji wyznaczyły dyżury, które zakładało że apteka kończąca dyżur 3 stycznia (od 27 grudnia 2018 r.), miała go mieć aż do 10 stycznia. Na chwilę obecną dyżurów aptek w Kalwarii Zebrzydowskiej nie będzie, choć jak nam wspomniano, trwają przygotowania, aby je uruchomić. Kiedy to nastąpi, niestety nie jesteśmy wstanie powiedzieć.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
16 stycznia 2019 08:07

Powiat przyjął uchwałą dyżury aptek w całym powiecie bo taki ma obowiązek. To że aptekarzom nie chce się dyżurować w nocy bo im się to nie opłaca to nie wina powiatu tylko biznes. Powiat nie wybuduje nowej apteki oraz nie zmusi aptekarza do siedzenia w pracy. Uchwała przyjęta, dyżury podzielone po równo na wszystkich. A to że aptekarzom się nie kalkuluje taki biznes to co innego. Rozwiązaniem aptekarzy było wpisać do dyżurów w Kalwarii apteki z Stryszowa, Lanckorony czy innych okolic, ale czy to jest zapewnienie dyżuru w mieście…. nie sadze.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: