Utrudnienia na drogach związku z obchodami Odpustu „Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny” w Kalwarii Zebrzydowskiej

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach uprzejmie informuje, że w dniach od 19 do 21 sierpnia 2022 roku na terenie Sanktuarium OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne związane z obchodami Odpustu „Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny”, w których może wziąć udział nawet 120 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z tym informujemy, że w dniach:
– 19 sierpnia  2022 roku (piątek) w godzinach  od 12:00 do 21:00,
– 20 sierpnia  2022 roku  (sobota) w godzinach od 18:00 do 23:00,
– 21 sierpnia 2022 roku (Niedziela – główne uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w godzinach od 4:30 do 15:00,

wystąpią duże utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej  W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.
Ruch kołowy na drogach powiatowych w piątek 19-go i niedzielę 21-go sierpnia relacji: Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów  zostanie okresowo całkowicie wstrzymany, w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem”, oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego. – informuje policja.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem drogowym.

Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez Policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach na terenie miejscowości Brody i miasta Kalwaria Zebrzydowska.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x