Zapraszamy na wystawę Teatru Młodych ze Stryszowa „Pamięć Rzeczy”

Czy „przedmioty mogą coś pamiętać”? Jeśli weźmie się pod uwagę, że używali ich nasi przodkowie i miały one dla nich konkretne znaczenie, uzyskamy odpowiedź pozytywną. Przedmiot potrafi zatem komunikować z przeszłością, bo przechowuje namiastki przodków.

Teatr Młodych ze Stryszowa, pracując już 15 lat i kontynuując tradycje teatralne we wsi Stryszów, trwające od 1907 roku, przygotował kolejne wydarzenie w tym roku. Tym razem będzie to wystawa pt. PAMIĘĆ RZECZY, której towarzyszyć będzie wykład z żywymi obrazami w tle. Z uwagi na to, że wydarzenie zaplanowano na dzień odpustu brackiego, opowieść dotyczyć będzie szczególnie Arcybractwa Matki Boskiej Pocieszenia, działającego w Stryszowie od XVII wieku. O historii każdego z prezentowanych obiektów będzie opowiadał wykładowca Mirosław Płonka z Katedry Historii Nowożytnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który poza historią miast bada także historię lokalną ziemi stryszowskiej, wiele publikując również na jej temat.

Pod linkiem można śledzić wydarzenie, gdzie będą prezentowane niektóre z eksponatów. https://www.facebook.com/events/424884069620286

Wykład będzie uatrakcyjniony zwiedzaniem z żywymi obrazami w tle, bo w bohaterów z przeszłości parafii Stryszów wcielą się współcześni mieszkańcy Gminy Stryszów – aktorzy Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy. Niedziela 28 sierpnia będzie zatem dniem wyjątkowych doświadczeń i czasem prezentacji informacji, o których nie da się (jeszcze!) przeczytać w żadnej książce. Nowatorska metoda prezentowania przez Teatr Młodych faktów z historii oraz moc ciekawostek gwarantuje udane 90 minut.

KIEDY? 28 sierpnia, o godz. 17.00

START – sala teatralna przy plebanii w Stryszowie

WSTĘP WOLNY.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x