Trwają prace remontowe na placu zabaw przy Al. Jana Pawła II w Kalwarii

Ponad miesiąc temu Radny Rady Miejskiej Łukasz Dragan złożył interpelację w sprawie przeprowadzenia remontów oraz przeprowadzenia porządków na placu zabaw przy Al. Jana Pawła II obok Biblioteki Miejskiej.

Ponad miesiąc temu Radny Rady Miejskiej Łukasz Dragan złożył interpelację w sprawie przeprowadzenia remontów oraz przeprowadzenia porządków na placu zabaw przy Al. Jana Pawła II obok Biblioteki Miejskiej.

W związku z panującą pandemią, zwracam się z prośbą o wykorzystanie tego czasu na prace naprawcze i porządkowe na placu zabaw przy al. Jana Pawła II (obok biblioteki). Istniejący plac zabaw wyposażony jest w urządzenia zabawowe drewniane, które są wyeksploatowane i zużyte. Jest to również okazja do zadbania o nawierzchnię, wyrównanie jej oraz zasianie trawy – można przeczytać w interpelacji Radnego Łukasza Dragana.

Nie była to jedyna interpelacja i zapytanie, jakie wpłynęły w związku z zarządzanym przez firmę Kaltex obiektem. Wcześniej Radni Łukasz Dragan oraz Marcin Zadora złożyli między innymi interpelację w sprawie monitoringu placu zabaw. Wniosek ten wydaje się być uzasadniony, bowiem na jednym z urządzeń doszło do naruszania konstrukcji dachowej, najprawdopodobniej poprzez wejście na nią. Dodatkowo rodzice wielokrotnie skarżyli się na niedopałki i śmieci, które można znaleźć na terenie placu zabaw. Dodatkowo mieszkańcy skarżą się, że teren jest zbyt rzadko patrolowany przez policję, a „przecież dla rozprostowania kości to by sobie mogli panowie raz na jakiś czas z tego komisariatu sami przespacerować„.

„W tym tygodniu wynajęta przez Urząd Miasta firma rozpoczęła remont placu zabaw. Uzupełniono i wymieniono piasek, naprawiono i odmalowano urządzenia, a także posadzono trawę. Dodatkowo powstało nowe wejście na plac zabaw, który w ciągu najbliższych kilku dni powinien wrócić do dawnej świetności” – powiedział portalowi Kalwaria 24, Tadeusz Stela z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Przykład placu zabaw pokazuje, że wszyscy powinniśmy dbać o dobro wspólne, odpowiednio reagować i nie pozwalać, aby to dobro było dewastowane.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x