Burmistrz Augustyn Ormanty z absolutorium od Rady Miasta

W dniu dzisiejszym (25 czerwca 2020 r.) Rada Miejska Kalwarii Zebrzydowskiej jednogłośnie przyjęła raport o stanie gminy oraz udzieliła absolutorium Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemu.

W dniu dzisiejszym (25 czerwca 2020 r.) Rada Miejska Kalwarii Zebrzydowskiej jednogłośnie przyjęła raport o stanie gminy oraz udzieliła absolutorium Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemu.

Sesja Rady Miejskiej po raz pierwszy odbyła się nowej siedzibie Rady, przy ul. Targowej 1b w byłym budynku PKO. Salę poświęcił ks. kan. Wiesław Cygan – proboszcz parafii pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, wraz z wiceprzewodniczącymi Rady, Przewodniczącymi Komisji Rady Miejskiej i przedstawicielką pracowników Rady Miejskiej.

Udzielenie absolutorium poprzedziło podsumowanie Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Inwestycji, Finansów i Majątku Gminy – Marcina Zadory, który przyznał, że jest to chyba najlepszy rok gospodarczo-inwestycyjny w historii gminy.  Było to możliwe dzięki realizacji programu Prezydenta RP i rządu PiS, a poziom dotacji sięga kilka milionów złotych dzięki decyzjom rządowym i samorządowym. Rada Miejska jednogłośnie przyjęła raport o stanie gminy [link do raportu] oraz jednogłośnie udzieliła absolutorium Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemu.

Na tej sesji jednogłośnie przyjęto uchwałę w sprawie zmiany nazwy części obecnej ulicy Władysława Broniewskiego na ulicę Władysława Niemczynowskiego*. Zmiany nazwy dotyczy odcinka drogi od
skrzyżowania ulic Władysława Broniewskiego – Jana Pawła II do skrzyżowania ulic Władysława Broniewskiego – Adama Mickiewicza w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Warto także odnotować, że po dokonaniu niewielkich korekt jednogłośnie Rada Miejska przyjęła chwałę w sprawie przyjęcia programu mikroretencji „Oszczędzam wodę, łapię deszcz”. Która zakłada dofinansowanie instalacji do łapanie wody deszczowej w kwocie do 600 zł [pisaliśmy to tym TUTAJ]. 

*Władysław Niemczynowski był zaangażowany w działalność społeczną w Kalwarii Zebrzydowskiej. Był Dyrektorem Szkoły Stolarskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, organizatorem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Pełnił również funkcję wiceburmistrza miasta, brał udział w tworzeniu Spółki Produkcyjnej Kalwaryjskich Stolarzy oraz był prezesem Międzykomunalnego Związku dla Popierania Kalwaryjskiego Wytwórstwa Meblowego i Drobnego Rzemiosła Wiejskiego.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
26 czerwca 2020 17:39

Z opinii RIO : „Skład Orzekający stwierdził, że sprawozdanie [ roczne z wykonania budżetu gminy Kalwaria Zeb.] nie spełnia wymogu z art. 6r ust. 2e ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach …., w myśl którego w sprawozdaniu rocznym z wykonania budżetu za 2019 r. ujmuje się informacje o wysokości zrealizowanych w danym roku dochodów z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z wyszczególnieniem kosztów, o których mowa w ust. 2-2c .” czy radni wiedzą za czym głosowali ? jak RIO mogło „klepnąć” sprawoozdanie, jeżeli jest wbrew ustawie ? pytań jest dużo więcej… Czytaj więcej »

piotr
piotr
Reply to  janek
29 czerwca 2020 15:31

zapoznałem się z dokumentami, Pani Skarbnik odczytała opinie RIO, ale może mi ktoś najlepiej księgowy wyjaśni : o co w tym chodzi ?
na chłopski rozum : w sprawozdaniu za 2019 r., w przychodach i wydatkach brak rozliczenia któregoś mln zł, to jak RIO i komisja rewizyjna rady miejskiej mogły stwierdzić, że wszystko jest ok.?
z tym, że wydaje mi się, RIO zostawiło sobie furtkę oni tylko dali opinie, a to komisja rewizyjna kontroluje sprawozdanie !
a może głos zabierze i wyjaśni sprawę Pan Przewodniczacy Komisji Rewizyjnej ?

piotr
piotr
29 czerwca 2020 15:59

jeszcze jedna kwestia techniczna, co widać na nagraniu z sesji :
ułożenie stołów i stołków na sali beznadziejne, kto to wymyślił ?
nie widać osób z urzędu zabierających głos,
nie widać nawet wszystkich radnych
widać tylko trio nazywające siebie bezprawnie „Prezydium”
całość do przemeblowania !
„Prezydium” pod zach. oknem, urząd od strony pn., sołtysi i dyrektorzy od pd., mieszkańcy i reszta od wsch.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x