Środowiskowy Dom Samopomocy ma już rok

W Światowy Dzień Chorego Środowiskowy Dom Samopomocy świętował rok swojej działalności. Jubileuszowy dzień rozpoczął się od Mszy Świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Wiesława Cygana w kościele parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Radosny czas świętowania kontynuowano w samej placówce.

Nie zabrakło tortu urodzinowego i życzeń, które w imieniu lokalnego samorządu złożył Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, który dziękował kierownikowi placówki Edycie Gurdek i personelowi za służbę, oddanie  i pomoc potrzebującym wsparcia w opiece nad podopiecznymi ośrodka.

Przypomnijmy ŚDS powstał dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które na powstanie placówki przeznaczyło ponad 2 mln zł z programu „Za życiem”. Na 275 metrach kw. powstały 3 sale; sala do rehabilitacji, zaplecze kuchenne i socjalne, stołówka, gabinet lekarski i biuro.

Powstały w Kalwarii Zebrzydowskiej Środowiskowy Dom Samopomocy, jest wyrazem wieloletnich pragnień rodziców, mieszkańców i samorządowców. Niepełnosprawni mieszkańcy naszego terenu otrzymają niezbędne wsparcie społeczne, pozwalające zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe, nauczą się samodzielności i wiary we własne możliwości, jednocześnie integrując się ze środowiskiem.  Obecnie z opieki w placówce korzysta blisko 30 osób.

fot. i info: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x